Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Policyjna akcja “Bezpieczny czerwiec” w Lubaniu i Gminie Lubań

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu przeprowadziła działania pod nazwą “Bezpieczny Czerwiec”, ukierunkowane na ograniczenie przestępczości na terenie miasta Lubań i Gminy Lubań, a w szczególności kradzieży, włamań i wybryków chuligańskich.

Realizacja zaplanowanych działań w głównej mierze była ukierunkowana na wzrost poczucia bezpieczeństwa i likwidację zagrożeń zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa. Działania zaplanowane zostały z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwzględniając wnioski przekazywane przez lokalną społeczność.

Celem działań jest ograniczenie przestępczości, a w szczególności kradzieży, kradzieży z włamaniem, wybryków chuligańskich, oraz ujawnianie i zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze Policji przeprowadzili 23 kontrole drogowe, wylegitymowali 65 osób, ponadto ujawnili 20 wykroczeń za które nałożono 18 mandatów karnych oraz sporządzono 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego, zatrzymano 1 kierującego, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Autor: KPP Lubań, asp. MagdalenaJuźwicka