Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Policja zatrzymała naćpanego dealera narkotyków. Kierował samochodem

Zatrzymany przez Policję 28-latek, odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków. Dodatkowo przy funkcjonariusze znaleźli przy nim kilkanaście porcji handlowych metamfetaminy. 

Podczas wspólnego patrolu policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, zatrzymany został do kontroli drogowej pojazd marki Opel.

Podczas legitymowania kierowca zachowywał się bardzo nerwowo. Jak się okazało, prowadził on pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo 28-latek miał przy sobie woreczek z zawartością krystalicznej substancji. Po badaniach okazało się, że było to ponad 16 działek handlowych metamfetaminy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty jazdy pod wpływem narkotyków i ich posiadania w celach handlowych. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed Sądem.

Policja przypomina:

Ponadto, sąd wobec sprawcy wskazanego przestępstwa zobowiązany jest orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Natomiast za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków, czy alkoholu stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Leave a Reply