Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Policja z Lubania zlikwidowała uprawę konopii indyjskiej

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Lubaniu, w jednym z garaży na terenie Powiatu Lubańskiego, ujawnili nielegalną uprawę krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Właściciel uprawy usłyszał już zarzuty.

Kryminalni zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w garażu prowadził uprawę konopi w ilości 18 sadzonek. Uprawa mogła dostarczyć znacznych ilości środków odurzających. Zatrzymany pomieszczenie garażowe przystosował do prowadzenia upraw poprzez zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, wentylacji i ogrzewania. Wykonał także wiele innych zabiegów koniecznych do prawidłowej wegetacji posadzonych sadzonek.

Nielegalna uprawa została zlikwidowana, a wstępną wartość zabezpieczonych krzewów oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innej niż włókniste, a na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa w Lubaniu postanowiła o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji połączonego z zakazem opuszczania kraju.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.