Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Podziękowanie

Dziękujemy Panu Naczelnikowi Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań Tomaszowi Bernackiemu, za szybkie i skuteczne zajęcie się sprawą dzikich wysypisk śmieci znajdujących się przy ul. Gazowej w Lubaniu, a Panu Prezesowi Zarządu ZGiUK Lubań Sp. z o.o. Michałowi Turkiewiczowi za likwidację w/w wysypisk, która miała miejsce w dniu 15 marca br. Nasze podziękowania kierujemy rónież do redakcji Przeglądu Lubańskiego, która na nasz wniosek, zainteresowała się w/w sprawą i powiadomiła o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby.

Z poważaniem

Mieszkańcy ulicy Gazowej w Lubaniu 

4 komentarze Podziękowanie

 • Wniosek do UM

  A tak bez wniosku mieszkańców to się nie dało tego załatwić?. Może pracownicy ZGiUK lub strażnicy miejscy zamiast jeździć samochodem to by się przeszli i sprawdzili jak wyglądają “porządki” w mieście?.

 • Redakcja

  Nas osobiście cieszy fakt, że służby tych przypadkach działają szybko i sprawnie. Na wniosek czytelników, informowaliśmy wydział również o wysypisku na Izerskiej i już zostało zlikwidowane.Zapewne będzie jeszcze kilka takich “kwiatków” tej wiosny. Nam wszystkim zależy na tym, aby miasto było czyste i zadbane. Prawda jest niestety taka, że to nie straż miejska czy inne służby śmiecą, tylko ci z mieszkańców, którzy mają w nosie to jak wygląda Lubań. Śmiecenie to stan umysłu – siedzi ludziom (choć za ich poczynania trudno ich tak nazywać) niestety w głowach. To, co znajduje się na dzikich wysypiskach, można bezpłatnie wrzucić do tzw ludmerów, wywieźć na RIPOK lub za niewielkie pieniądze zamówić kontener od ZGIUK i powrzucać(mamy na myśli odpady budowlane). Wiemy że mamy szczęście, iż naczelnik wydz. ochrony. środowiska T. Bernacki, to człowiek któremu, jak chyba nikomu innemu, leży na sercu ochrona środowiska. Dlatego działa szybko i bez zbędnej zwłoki. I za to “szacun” dla Niego i Jego pracowników.

 • Czytelnik

  Zobaczcie co dzieje się za garażami przy ulicy Mostowej (przy samej Kwisie). Widać już z mostu nad rzeką.

 • Czytelnik

  Przy Gazowej już leżą nowe worki więc akcja sprzątanie to już legenda.