Pociągiem do Pragi

Od 14 kwietnia do Pragi możemy dojechać pociągiem Kolei Dolnośląskich z stacji Jelenia Góra. To pierwsze bezpośrednie połączenie naszego regionu ze stolicą Czech od zakończenia II wojny światowej. Bilet kosztuje tylko 50 zł i to w obie strony. Podróż trwa 4 godziny. Pociągi będą kursowały na razie do 6 maja.
Koleje Dolnośląskie uruchomiły połączenie do Pragi. Od 14 kwietnia pociągi jeżdżą na trasie z Wałbrzycha Szczawienko przez Jelenią Górę, Szklarską Porębę Górną, Železný Brod, Turnov i Mladę Boleslav do Pragi. Podróż zajmuje 5,5 godziny, kosztuje 50 zł w obie strony dla dorosłych i 25 zł w obie strony dla dzieci od 6 do 15 lat.

KD na połączenie do Pragi sprzedają bilety tylko opcji: tam i z powrotem. Osoby powyżej 15 roku życia pojadą za 50 zł w obie strony, dzieci w wieku od 3 d 6 lat za 25 zł, a poniżej 6 lat – bezpłatnie. Przewiezienie roweru kosztuje 12 zł ( tam i z powrotem), a psa – 6 zł.
Oferta obowiązuje od 14 kwietnia do 6 maja br. w relacjach od Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Po 6 maja pociąg nie będzie kursował bowiem KD podpisały umowę z Ceskimi Drahami (Koleje Czeskie) tylko na wymieniony okres czasu.
Jazda z Jeleniej Góry zajmie nam ok 4 godzin. Pociąg z Jeleniej Góry wyjeżdża o w kolejnych dniach w godzinach: 13.25, 13.29,15.25. Szczegółowy rozkład jazdy TUTAJ
Podróż powrotną musimy odbyć w czasie 7 dni. Przejazd do Czech musi nastąpić pierwszego dnia ważności biletu, najpóźniej do 6 maja, natomiast powrót w ciągu siedmiu dni, czyli najpóźniej do 12 maja włącznie. Podróż zawsze rozpoczyna się na terytorium Polski. Bilety można kupić w kasach biletowych, Biurach Obsługi Klienta lub bezpośrednio u konduktora w pociągach i autobusach Kolei Dolnośląskich.
Informacja dla mieszkańców Lubania i okolic:
Połączenie kolejowe z Lubania do Jeleniej Góry
Lubań – Jelenia Góra
10.56      11.56
Połączenie kolejowe z Jeleniej Góry do Pragi
Jelenia Góra – Praga
13.25                 18.38
i
15.25                 18.38
Autor: SP