Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Pobili policjantkę metalową pałką

Dwaj kontrolowani przez patrol policji mężczyźni posłużyli się nieprawdziwymi danymi osobowymi. Gdy funkcjonariusze zaczęli wyjaśnić sprawę, zatrzymani zaczęli się zachowywać bardzo agresywnie i pobili metalową pałką policjantkę.

Do zdarzenia doszło 9 lutego w Jeleniej Górze przy ulicy Mostowej obok marketu spożywczego. Patrol policji w związku z prowadzonymi czynnościami zamierzał przeprowadzić zaplanowaną kontrolę dokumentów osób poruszających się samochodem marki Opel, którego kierowca chwilę wcześniej popełnił wykroczenie drogowe.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że interwencja przybierze tak dramatyczny przebieg. Szybko jednak okazało się, że kontrolowane osoby posłużyły się nieprawdziwymi danymi osobowymi. Gdy policjanci próbowali wyjaśnić sprawę, dwaj mężczyźni zaczęli się zachowywać bardzo agresywnie. Doszło do szarpaniny w rezultacie której pobita została policjantka. Napastnicy posługiwali się metalową pałką teleskopową.

Na miejsce ściągnięte zostały dodatkowe patrole. Agresywni mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Poszkodowana funkcjonariuszka trafiła do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. Policjanci zabezpieczyli pałkę teleskopową której używał jeden z napastników. Mężczyźni odpowiedzą teraz za czynną napaść na funkcjonariusza policji. Prawdopodobnie kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Autor: 24jgora.pl/Red.