Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Po wypadku, śmierć w karetce

Starszy mężczyzna prowadzący Citroena, zjechał z drogi i uderzył w przystanek autobusowy z taką siłą, że z auta został wyrwany silnik. Kierowca był reanimowany, ale nie dało się go uratować. Zmarł w karetce, w drodze do szpitala.

Ze wstępnych informacji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki Citroen mieszkaniec powiatu lwóweckiego jadąc w kierunku Lwówka Śląskiego drogą wojewódzką 297 na wysokości szklarni w Mojeszu (gmina Lwówek Śląski) stracił panowanie nad pojazdem i ten zjechał z drogi.

Po tym jak auto uderzyło w podstawę przystanku autobusowego z pojazdu wyrwany został silnik, a olej i odrywające się części uderzyły w zaparkowany na poboczu polnej drogi samochód osobowy.

Informacja o zdarzeniu do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła ok. godz. 14:30. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim, patrol policji i zespół ratownictwa medycznego.

Po dotarciu na miejsce okazało się, iż auto leży na boku, a kierowca jest zakleszczony w pojeździe. Strażacy, żeby wydobyć mężczyznę musieli przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozcinać dach auta. Mężczyznę przejęło pogotowie.

Niestety, jak się dowiedzieliśmy kierowcy nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w karetce.

Autor: Lwówecki.info

 

Leave a Reply