Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Pijanej kobiecie z Lubania odebrano dzieci. Ojca poszukiwała prokuratura!

Nietrzeźwa kobieta i jej trzeźwy partner awanturowali się na jednej z ulic Lubania. W trakcie kłótni szarpali wózek z 6 miesięcznym niemowlakiem a 1,5 roczne dziecko stało bez opieki niedaleko szarpiących się rodziców. Nietrzeźwa kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a rodzeństwo pod opiekę lekarzy.

Jak się okazało wobec partnera kobiety kilka dni wcześniej wydane zostało postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu do Prokuratury jako podejrzanego w toczącej się sprawie. Mężczyzna został zatrzymany. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem spowodowała bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

Dzielnicowi z lubańskiej komendy w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważyli dwoje ludzi awanturujących się i szarpiących wózek z dzieckiem.  W pewnym momencie z wózka odpadło kółko i będące w nim dziecko o mały włos z niego nie wypadło. Kilka metrów od rodziców stało drugie małe dziecko, na które nie zwracali uwagi. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania.
Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało dzieci do lubańskiego szpitala, gdzie  pozostawiono je na obserwacji.
Nietrzeźwa kobieta z ponad promilem alkoholu w organizmie została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. 27- latce został przedstawiony zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto o całej sprawie powiadomiony został sąd rodzinny.
32-letni partner kobiety został doprowadzony do lubańskiej prokuratury, przez którą był poszukiwany do sprawy dotyczącej znęcania się nad rodziną.
Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń