Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Pędzili samochodami i się doigrali

 

Funkcjonariusze zgorzeleckiej “drogówki”, pełniąc służbę na terenie Powiatu Lubańskiego, w miejscowości Henryków Lubański zatrzymali sześciu kierowców, którzy złamali zakaz ograniczenia prędkości drogówki o ponad 50 km/h. Prowadzący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Każdy kierowca, który lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu musi się liczyć z konsekwencjami swojego postępowania.

Policjanci ze zgorzeleckiej “drogówki”, w poniedziałek 12 sierpnia br. pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 296 w miejscowości Henryków Lubański.

Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenia policyjnym wideorejestratorem i podczas przeprowadzonej akcji zatrzymali 6 praw jazdy kierowcom (w wieku od 20 do 50 lat), którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Byli to kierowcy w wieku od 20 do 50 lat. Ponadto zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policja przypomina:

Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to znaczący czynnik ryzyka zaistnienia wypadku drogowego. 

Autor: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP w Lubaniu

1 comment to Pędzili samochodami i się doigrali

  • artek

    Proponuję nie informować nich się nie spodziewaja i więcej takich akcji i także w innych miejscach a Lubań nie ma swojego radiowozu do wideorejestracji

Leave a Reply