Paranienormalni w Lubaniu
Czy są kwestie, z których nie warto żartować? Tematy, które nie są śmieszne? Relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w kabarecie od zawsze.
Paranienormalni udowadniają, że wszystko można potraktować nowatorsko i przedstawić w niespotykany dotąd, pomysłowy sposób.
Zapraszamy już 8 marca 2014r. (sobota) na godz. 15:00 do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na najnowszy program Paranienormalnych pt. „Żarty się skończyły”. Bilety w cenie 40 zł – widownia i 30 zł – balkon, można nabyć w sekretariacie MDK przy ul. Kościuszki 4, od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.30 – 15.00.
Kabaret Paranienormalni powstał w 2004 roku. Od tego czasu Paranienormalni osiągnęli olbrzymią popularność i spore grono fanów, a obecnie współtworzą czołówkę polskich kabaretów. Uznanie publiczności zdobyli przede wszystkim kultową postacią Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek, ale także sporą inspiracją, gdyż powiedzenia tej znanej Blondynki weszły do powszechnego użytku. Popularność dało im także „Radio Terefe”, w którym Igor Kwiatkowski wykorzystuje swoje niesamowite umiejętności naśladowania dźwięków i mimiki. Pozostali członkowie to Robert Motyka – mężczyzna o fantastycznym głosie i uroku osobistym, Rafał Kadłucki – kopalnia pomysłów, reżyser i osoba odpowiedzialna za techniczne walory występów Paranienormalnych. W kabarecie na dobre zadomowił się także Michał Paszczyk – aktor potrafiący tworzyć zaskakujące postaci, który dołączył do zespołu w 2008 roku. Wszystkie skecze z początków kariery kabaretu znalazły się na wydanym w grudniu 2009 roku DVD, natomiast nowości, nad którymi pracują Paranienormalni szybko zyskują uznanie publiczności i zasługują na miano kabaretowych hitów. Zaliczyć można do nich „Poetę”, „Marsa” czy „Śląskie Wojny”. Paranienormalni świetnie spisują się także w roli prowadzących, co udowodnili podczas Kabaretonu w Opolu w 2009 roku. W ich repertuarze znajdziemy dużo tematów młodzieżowych, związanych z popkulturą, ale także pojawia się absurd i historie zaczerpnięte z codziennego życia.