Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Oświadczenia Diecezji Legnickiej w sprawie księdza podejrzanego o pedofilię

Legnicka Kuria Biskupia opublikowała oświadczenie w sprawie podejrzanego o pedofilię proboszcza z Ruszowa, który kilkanaście dni temu został zatrzymany, a następnie aresztowany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu.

Na stronie internetowej Legnickiej Kurii Biskupiej pojawiło się oświadczenie, które jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła, w sprawie podejrzanego o pedofilię księdza proboszcza z Ruszowa, Piotra M.

Wobec ujawnianych w mediach informacji, iż ks. Piotr M. duchowny diecezji legnickiej, mógł dopuścić się czynów wykorzystania seksualnego osób, które nie miały ukończonego 18 roku życia, informujemy, że postępowanie kanoniczne w tej sprawie prowadzi na mocy przepisów prawa kościelnego Komisja  powołana przez biskupa legnickiego.

Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie.

Jednocześnie prosimy, aby zgłaszać się również  do delegata diecezji legnickiej mailowo:delegat@diecezja.legnica.pl lub pod nr telefonu: 76 724 41 39.

Ks. Waldemar Wesołowski
rzecznik prasowy Legnickiej Kurii Biskupiej

Źródło: www.diecezja.legnica.pl

1 comment to Oświadczenia Diecezji Legnickiej w sprawie księdza podejrzanego o pedofilię

  • A.B.W.

    Nosz kur…. jego w du…. wyje…. mać! Naprawdę?! I załatwione ? Oto Prawo – PRAWO kościoła !!!!!

    Prosimy o nieużywanie w komentarzach słów uchodzących za przekleństwa.
    Pozdrawiamy – Admini