Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Ostatnie pożegnanie byłego Burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza

W sobotę, 6 lipca 2019 roku o godz. 12 zapełnił się kościół pw. Chrystusa Króla w Leśnej. Przy ołtarzu, wśród wieńców i świec – stanęła na podwyższeniu urna z prochami byłego burmistrza Leśnej Mirosława  Markiewicza. W ławkach i poza nimi – wielu, wielu ludzi. Wśród nich – starostowie, burmistrzowie, wójtowie, którzy przyjechali po raz ostatni pożegnać swojego kolegę i przyjaciela. Także z Czech. Wiele znanych i nieznanych osób, setki mieszkańców gminy i subregionu.

 Obraz na stronie markiewicz-1.jpg

Mszę  świętą za Mirosława Markiewicza odprawiał ks. Grzegorz Niwczyk, proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej.   Powiedział podczas niej, że były burmistrz Leśnej znajduje się już na swojej trzeciej drodze życia – drodze ku Panu i życiu wiecznemu. Pierwsza droga – to ta w łonie matki i przyjście na świat, druga – to nasze doczesne życie.

Obraz na stronie markiewicz-2.jpg

Po mszy uformował się kondukt: na czele krzyż, potem poczty sztandarowe, księża, samochód z urną, rodzina i wszyscy ci, którzy chcieli go odprowadzić na miejsce ostatniego spoczynku. W asyście policji oraz straży pożarnych – kondukt przeszedł ulicami Ogrodową i Lubańską do rynku.

Obraz na stronie markiewicz-3.jpg

Obraz na stronie markiewicz-4.jpg

Tu zgromadziło się wiele osób, chcących pożegnać byłego burmistrza. Kondukt zatrzymał się przed ratuszem, w którym 16 lat swego życia spędził M. Markiewicz. Zawyły syreny i klaksony. Ostatnie pożegnanie. Wielu ludzi nie mogło powstrzymać łez…

Obraz na stronie markiewicz-5.jpg

Dalsza droga wiodła ulicami Sienkiewicza i Stromą – na cmentarz komunalny. Tu, przy boku rodziców, spocząć miał ich syn.

Obraz na stronie markiewicz-6.jpg

Obraz na stronie markiewicz-7.jpg

Ostanie modlitwy, pożegnania, garści ziemi i urna opuszczona została z katafalku do grobu.  Zaproszenie do składania wieńców i kwiatów. Chwile  zadumy, pożegnania, refleksji. I żywi opuszczają umarłych…

Obraz na stronie markiewicz-8.jpg

Obraz na stronie markiewicz-9.jpg

Autor: Mirosław Słodziński