Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Ostateczne podsumowanie WOŚP w Lubaniu – zebrano ponad 50 tys zł

14 stycznia w całej Polsce, ale także w niektórych krajach na świecie, miał miejsce 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubań w tej wielkiej akcji bierze czynny udział od samego początku. Tak było i w tym roku. 28 lutego w Lubańskim MDK odbyło się podsumowanie akcji. Lubań zebrał ponad 50 tys zł.

Od dwóch lat organizacją finału – obok Miejskiego Domu Kultury – zajmuje się Stowarzyszenie Wyloguj się z Jarosławem Rydzewskim jako liderem. Wprawdzie to wielkie charytatywne wydarzenie odbyło się w styczniu ale środki, które zbierane były w różny sposób – za pomocą wolontariuszy, aukcji internetowych, itp. – zostały policzone dokładnie dopiero teraz. Dlatego też oficjalne podsumowanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury 28 lutego.

Dzisiejsze spotkanie, na które zaprosiliśmy wszystkich, którzy byli zaangażowani w różny sposób w organizację finału WOŚP ma służyć podsumowaniu całej akcji ale też podziękowaniu osobom, które miały wpływ na sukces przedsięwzięciamówi Jarosław Rydzewski. – Bo niewątpliwie sukcesem można określić wysokość kwoty, jaką zebraliśmy. Przekroczyła ona bowiem po raz pierwszy 50 tysięcy zł. Dokładnie wyniosła 50.736,80 zł.

Jak się okazało, lubanianie nie żałowali datków. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy z zapałem włączyli się w wydarzenie, i jako wolontariusze, i jako współorganizatorzy, i wreszcie jako zasilający kasę WOŚP. Dla wszystkich, którzy w sposób szczególny otworzyli swoje serca organizatorzy przewidzieli statuetki i dyplomy.

W sumie wolontariuszy zbierających do puszek w Lubaniu i okolicznych miejscowościach, gdzie nie było sztabów, było w tym roku 45. Najmłodsi – Nataniel i Krzyś – mieli po dziewięć lat. Oczywiście kwestowali pod opieką dorosłych i pomimo dokuczliwego zimna, już dzisiaj zapowiadają, że w przyszłym roku na pewno również będą uczestniczyć w finale WOŚP.

Aż serce rośnie, kiedy z takimi ludźmi ma się do czynienia. Oby było ich jak najwięcej.

Autor: Teresa Kraska

1 comment to Ostateczne podsumowanie WOŚP w Lubaniu – zebrano ponad 50 tys zł

  • regent

    Szkoda tylko, że nie poznamy prawdy w jakiej części zebrane pieniądze trafią na cel, którym Owsiak mami rok w rok ludzi o dobrych i wrażliwych sercach. Przypomnę jedynie, że pomimo nakazu sądu w Złotoryi, prywatne podmioty Owsiaka i jego żonki obracające zebrana kasą, nie okazały stosownej dokumentacji księgowej. A pytanie o nie w trakcie jakiejkolwiek konferencji prasowej kończyło się wyzwiskami, agresją słowną (to taki “język miłości inaczej”), a nawet wyprowadzeniem przez owsiakowe służby dziennikarza z sali. Tak więc ile kasy pójdzie na zapłatę dla firm obsługujących wośp, artystów itd. itp. ? Czy te zmarznięte noski maluchów stojących z puszkami zmarzły dla “pełnych brzuchów” oszustów, czy faktycznie na sprzęt, bo to, że takowy zostanie zakupiony nie wątpię, a przekazanie go nastąpi w świetle fleszy i kamer, żeby nikt sobie nie myślał!! No!