Olszyna. Druhowie z OSP zdobyli Śnieżkę w szczytnej akcji Straży Pożarnej
W ostatni weekend 998 strażaków z 260 jednostek PSP i OSP z całej Polski, w ponad 20-kilogramowym umundurowaniu bojowym wspięło się na najwyższy szczyt Karkonoszy. Śnieżkę zdobywała również reprezentacja OSP Olszyna.
Wszystko po to, aby wesprzeć chorych pacjentów i szerzyć ideę dawstwa szpiku kostnego oraz okazanie solidarności z pacjentami hematoonkologicznymi.
Jak przekazuje Fundacja DKMS, trasa na Śnieżkę prowadziła niebieskim szlakiem – od Świątyni Wang, przez Polany, Samotnię, Strzechę Akademicką, Dom Śląski i Równię pod Śnieżką.
Dzięki akcji strażaków ponad 100 osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku. Lista wciąż jest otwarta.
Naszą Ochotniczą Straż Pożarną w czasie akcji reprezentowali: dh Wioleta Chylińska, dh Maciej Kurzeja, dh Mateusz Januszko, dh Gracjan Gackiewicz, dh Marceli Wołoszyn i dh Bartosz Stankiewicz.
Z okazji zdobycia Śnieżki do olszyńskich druhów zwrócił się Burmistrz Olszyny Leszek Leśko:
-Dziękuję Wam za uczestnictwo w szczytnej akcji, składam Wam serdeczne gratulacje i jestem pełen podziwu dla Waszego poświęcenia, bowiem wejście na na ten szczyt w pełnym rynsztunku bojowym wymagało od was ogromnego wysiłku fizycznego. Szacun Moi Drodzy!
Źródło: Promocja Gminy Olszyna
Data publikacji 08.07.2024 r.