Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Okradał lubańskie markety

Lubańscy policjanci zatrzymali 29-latka, podejrzanego o okradanie lubańskich marketów. Mężczyzna już usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał. Łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowanych wyniosła ponad 7 tysięcy złotych. Za kradzieże może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Aktualnie policjanci ustalają gdzie znajdują się skradzione przedmioty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 29- letniego mężczyznę mieszkańca powiatu lubańskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna podczas „wizyt” w sklepach brał z półek określony towar a następnie uciekał z nim. Były to: elektronarzędzia, alkohol, zabawki, odzież oraz sprzęt AGD. Działał w taki sposób od marca do czerwca 2019 roku. Straty oszacowane przez właścicieli wyniosły ponad 7 tysięcy złotych. Okazało się również, że zatrzymany mieszkaniec powiatu lubańskiego poszukiwany jest przez sąd celem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń, ustalając gdzie znajdują się skradzione przedmioty.

O dalszym losie zatrzymanego 29-latka zdecyduje teraz sąd. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że paserem jest nie tylko kupujący kradzione przedmioty, ale także osoba, która takie przedmioty ukrywa bądź pomaga w ich sprzedaży. Za nim zakupimy od kogoś towar w bardzo atrakcyjnej cenie zastanówmy się czy nie pochodzi on przypadkiem z przestępstwa. Paserstwo zagrożone jest karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń