Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Okiem czytelników. W Lubaniu trawa na pół metra

Napisała do nas jedna z mieszkanek Lubania, zniesmaczona faktem iż większość miejskich skwerów i trawników nie jest właściwie utrzymana, a rosnąca trawa ma ponad pół metra wysokości.

Trawa rośnie już powyżej już powyżej ławek. Mieszkam w Lubaniu ponad czterdzieści lat i nie pamiętam żeby trwa na skwerach i trawnikach nie była koszona w okresie letnim. Mieszkam na osiedlu Piastów i codziennie z mężem chodzimy na spacer. W sąsiedztwie kościoła jest kilka skwerów i ławka na której dotąd odpoczywaliśmy w czasie przechadzki. Ale niestety teraz jest to niemożliwe. Trawa rośnie powyżej ławki. Trawniki również zarośnięte. To jest jakiś koszmar! Czy nie można tego skosić?pyta pani Zofia, nasza czytelniczka. Dodam tylko, że skwery i trawniki którymi zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa, są koszone i porządkowane regularnie przez pracowników SM. W załącznikach wysyłam Państwu zdjęcia z mojego spaceru po mieście. 

Przypominamy, że odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku i czystości w gminach są wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast.

Tradycyjnie sprawę zgłosimy do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki przestrzennej Urzędu Miasta Lubań.

Foto: czytelniczka

Autor: PA

 

 

 

1 comment to Okiem czytelników. W Lubaniu trawa na pół metra

  • Lubaniak

    Szkoda słów na wymysły pana Burmistrza. Oszczędza na paliwie do kosiarki. Ten temat był już wielokrotnie poruszany i nic się nie zmienia. Teraz skosili trawę w parku na Kamiennej Górze bo niebawem zaczyna się “Lawa” i byłby wstyd przed przyjezdnymi. Przy Urzędzie Miasta też koszą trawę,tutaj nie trzeba oszczędzać na paliwie.
    No cóż,taką władzę mamy jaką sobie wybraliśmy. Większość nie chodzi na wybory to niech mają pretensję do siebie. Trzeba było pójść i wybrać lepszego burmistrza i lepszych radnych.