Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Okiem czytelników – Czy ktoś to posprząta?

Jeden z czytelników wysłał na naszą redakcyjną pocztę dwa zdjęcia, na których widać opróżnione kontenery PCK na jednej z ulic w śródmieściu Lubania, których zawartość została porozrzucana obok. Czytelnik pyta: Czy ktoś to wreszcie posprząta?

Mieszkaniec który przysłała nam fotografie, podkreśla że taki stan rzeczy utrzymuje się od około dwóch miesięcy i żadne służby miejskie do tej pory nie zareagowały. Kontener znajduje się przy ul. Robotniczej.

Przypominamy, że utrzymaniem porządku i czystości w gminach zajmują się prezydenci i burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin wiejskich. W Lubaniu jest to Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński, a utrzymaniem porządku zajmuje się spółka podległa samorządowi spółka komunalna ZGiUK Lubań.

Jak zwykle w takich sytuacjach, informację kierujemy do komendy Straży Miejskiej w Lubaniu oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UM Lubań.

 

 

2 komentarze Okiem czytelników – Czy ktoś to posprząta?

  • Trawiasty

    Niestety ale trawa jeszcze nie urosła na tyle aby zasłonić te śmieci. Trzeba poczekać na deszcz,trawa wyskoczy do góry i będzie po problemie.

  • Gosia

    Jeśli chodzi o kontenery na ubrania, to ch6ba jest jakaś kpina. Podobna sytuacja jest na ulicy Mostowej…. ciuchy walka się po całej ulicy…