Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bolesławieckiego

Przedstawiamy ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych w Bolesławcu na roku szkolnym 2017/2018.
Każda skrócona wizytówka szkoły posiada odnośnik do informacji rozszerzonej o dane szczegółowe. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo szeroką gamą kierunków kształcenia. Sądzimy, że wielu czytelników zaskoczonych będzie możliwościami uzyskania bardzo specjalistycznego wykształcenia zawodowego, będącego gwarancją pozyskania ciekawej i dobrze płatnej pracy.


I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Bolesławcu

II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Bolesławcu

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. J. Kochanowskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu


I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Bolesławcu

I Liceum Ogólnokształcące istnieje od 1946 roku. Szkoła należy do wyróżnionych „Srebrną Tarczą” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów. Od lat jest w czołówce szkół na Dolnym Śląsku. Należy także do ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych, zrzeszających szkoły wspierające rozwój i potencjał uczniów.

Misją szkoły jest przygotowanie licealistów do edukacji na wymarzonym kierunku studiów, dbałość o wszechstronny rozwój indywidualnych talentów i uzdolnień uczniów. Tym, co wyróżnia I Liceum jest tradycja naukowego ruchu olimpijskiego, połączona z bogatą ofertą zajęć i imprez, w których każdy może realizować swoje pasje i marzenia (naukowe, artystyczne, sportowe, wolontariackie).
Czytaj więcej


II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Bolesławcu

Wybierając nasze Liceum:

 • masz okazję uczyć się w nowoczesnej szkole na miarę XXI wieku
 • będziesz mógł realizować pasje sportowe w siłowni i na „Orliku”
 • w edukacji pomoże Ci wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy
 • wybierasz profil klasy z bogatej oferty edukacyjnej
 • w naszej szkole zawsze czujesz się bezpiecznie – szkoła posiada monitoring oraz system kontroli dostępu- imienne karty umożliwiające dostęp do szkoły,
 • nasza biblioteka wyposażona jest w elektroniczny system wypożyczania książek,
 • na terenie szkoły działa kawiarenka i stołówka,
 • posiadamy dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe z dostępem do Internetu, pracownię matematyczną i informatyczną wyposażone w tablice multimedialne,
 • utalentowanym pozwalamy rozwijać pasję i marzenia- własna galeria szkolna im. Michała Twerda jest stworzona dla artystów z naszej szkoły. Wystawy fotografii, malarstwa i rzeźb stały się znakiem rozpoznawczym II Liceum,
 • wspaniała atmosfera w naszej szkole zapewni Ci nawiązanie trwałych przyjaźni.

Czytaj więcej


Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Placówka oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach we współpracy z przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi z całej Polski.

Kadra pedagogiczna to wysoko wykwalifikowani nauczyciele z uprawnieniami egzaminatorów OKE. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich prowadzonych zawodach. Uczniowie ZSOiZ z powodzeniem biorą udział w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, a absolwenci uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych, szczególnie potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Czytaj więcej


Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu

ZSE to szkoła z tradycjami, o których nie zapominamy i które kultywujemy. Jednak naszym priorytetem jest przyszłość uczniów, którą razem z nimi starannie planujemy, kształcąc ich talenty i umiejętności.

Dlatego:

 • proponujemy im bogatą ofertę kierunków kształcenia , zapewniających dobrze płatną pracę oraz możliwości kontynuowania nauki na wybranej uczelni,
 • zapewniamy udział w projektach współorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Przyrodniczy,
 • gwarantujemy naukę w nowocześnie wyposażonych pracowniach w ramach projektu MCKZ na Dolnym Śląsku oraz dzięki współpracy z lokalnymi firmami (Dersen w Iwinach – pracownia teleinformatyczna oraz Amper B w Bolesławcu – pracownia elektryczna)
 • umożliwiamy zdobycie konkretnych umiejętności poszukiwanych na rynku pracy (m. in. uprawnień elektrycznych SEP, grafiki komputerowej, szkoleń z zakresu inteligentnego domu)
 • organizujemy atrakcyjne praktyki (m. in. zagraniczne w ramach projektu Erasmus +) oraz ciekawe wycieczki zawodoznawcze (np. udział w targach w Hanowerze, udział w World Cyber Games czy festiwalu „Młodzi i media”)
 • dbamy o rozwój uczniowskich zainteresowań, przygotowując do licznych konkursów, olimpiad i zawodów.

Czytaj więcej


Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. J. Kochanowskiego w Bolesławcu

Szkoła na miarę XXI wieku. Zespól Szkół Handlowych i Usługowych to szkoła, która stawia przed młodymi ludźmi wielkie wyzwania, daje szanse na rozwój i otwiera drzwi na nowe doświadczenia i przeżycia.

Niewątpliwie jest to możliwe dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, która nie tylko gwarantuje europejski poziom nauczania, ale, co jest istotnym warunkiem egzystowania we współczesnym świecie, kształci umiejętności wykorzystania zdobytej przez młodzież wiedzy. ZSHiU nie boi się wyzwań, szybko reaguje na potrzeby rynku pracy i zainteresowania młodych ludzi, dzięki czemu może pochwalić się nowymi kierunkami kształcenia, takimi jak logistyk czy technik fotografii i multimediów.
Czytaj więcej


Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH w Bolesławcu to szkoła z wieloletnimi tradycjami w kształceniu w branży mechanicznej.

Doświadczenie w kształceniu poszukiwanych na rynku specjalistów bolesławiecki Mechanik zdobywał od lat 60 ubiegłego wieku współpracując z największymi i najbardziej renomowanymi zakładami pracy takimi jak Bolesławiecka Fabryka Materiałów Medycznych (Polfa) czy Zakład Aparatury Próżniowej (Elektronika).

Również obecnie współpraca z największymi lokalnymi pracodawcami rozwija się znakomicie – Zehnder, Gerresheimer, Weber Hydraulika, Nowy Ląd czy KGHM chętnie zatrudniają absolwentów bolesławieckiego Mechanika. Bardzo dobrze układa się również współpraca z Politechniką Wrocławską.
Czytaj więcej


Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

Oferta Zespołu Szkół Budowlanych jest adresowana do młodych ludzi, którzy podchodzą do życia praktycznie. Szkoła funkcjonuje od 50 lat. Proponujemy młodzieży kierunki, na które jest ogromne zapotrzebowanie na lokalnym i europejskim rynku pracy.

Proponujemy Wam ekscytującą przygodę edukacyjną, umożliwiającą sprawne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Do waszej dyspozycji jest nowoczesna baza dydaktyczna, wycieczki przedmiotowe i zawodoznawcze, wsparcie w postaci e-nauczania.

Jeżeli zdecydujecie się na wybór naszej szkoły, zrobimy wszystko, aby zapewnić Wam wszechstronny rozwój intelektualny. Wykwalifikowana i życzliwa kadra nauczycieli pomaga w uzyskaniu wiedzy na najwyższym poziomie.
Czytaj więcej


Autor: Red. (artykuł zlecony)