Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Bolesławieckiego na rok szkolny 2018/2019

Przedstawiamy ofertę edukacyjną szkół średnich Powiatu Bolesławieckiego na rok szkolny 2018/2019.

Artykuł przedstawia skróconą wizytówkę każdej szkoły oraz odnośniki do informacji rozszerzonej. Taki układ pozwala na szybkie dotarcie do interesujących czytelnika informacji.

Oferta pozwala wybrać szkołę ogólną dającą przygotowanie do kontynuacji nauki na studiach wyższych, jak również stwarza możliwości uzyskania specjalistycznego wykształcenia zawodowego, będącego gwarancją pozyskania ciekawej i dobrze płatnej pracy.


I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Bolesławcu

II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Bolesławcu

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. J. Kochanowskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu


I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Bolesławcu

I Liceum Ogólnokształcące istnieje od 1946 roku. Szkoła należy do wyróżnionych „Srebrną Tarczą” i „Brązową Tarczą” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów, od lat jest w czołówce szkół na Dolnym Śląsku. Należy do ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych, zrzeszających szkoły wspierające rozwój i potencjał uczniów.

Misją szkoły jest przygotowanie licealistów do edukacji na wymarzonym kierunku studiów, dbałość o wszechstronny rozwój indywidualnych talentów i uzdolnień uczniów. Tym, co wyróżnia I Liceum jest tradycja naukowego ruchu olimpijskiego, połączona z bogatą ofertą zajęć i imprez, w których każdy może realizować swoje pasje i marzenia (naukowe, artystyczne, sportowe, wolontariackie).

Czytaj więcej

Strona szkoły http://lo.boleslawiec.pl/


II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Bolesławcu

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu to szkoła o 50-letniej tradycji i nowoczesnym podejściu do edukacji i wychowania. Szkoła należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz Stowarzyszenia Szkół Korczakowskich. Nasze liceum to szkoła przyjazna uczniom, nauczycielom i rodzicom. W naszej szkole każdy uczeń jest zdolny i każdy może odnieść sukces.

II Liceum Ogólnokształcące jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie bolesławieckim przystosowaną do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, którym oferujemy zindywidualizowane nauczanie, zajęcia rewalidacyjne, opiekę psychologiczną, warsztaty rozwojowe oraz możliwość korzystania z windy. Każdy uczeń naszej szkoły może liczyć na pomoc i wsparcie, jeśli tego potrzebuje.

Czytaj więcej

Strona szkoły http://2lo.boleslawiec.pl/


Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu to szkoła z ponad 50-letnią tradycją. Jej atutem jest prowadzenie wysokiej jakości działalności dydaktycznej; elastyczność w zakresie dostosowywania kształcenia do potrzeb i zainteresowań młodzieży z uwzględnieniem potrzeb rynku pracy; wykwalifikowana kadra pedagogiczna z uprawnieniami egzaminatorów OKE;
nowoczesna baza techno – dydaktyczna;
realizacja programów edukacyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej; zaangażowanie w działalność społeczno – gospodarczą oraz wolontariat i życie kulturalne i społeczne miasta i regionu.

Edukacja w ZSOiZ oparta jest na schemacie: dobry start → kompetencje – klucz do przyszłości → wysoka jakość edukacji → kompetencje dorosłych – stały rozwój → mobilność.

Czytaj więcej

Strona szkoły http://sucharski.boleslawianie.pl/


Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu

Zapewniamy Solidną Edukację, która wychodzi naprzeciw potrzeb rynku pracy. Proponujemy atrakcyjne i nowoczesne kierunki kształcenia: technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektryk, technik elektronik i elektryk.

Stawiamy na innowacyjność i eksperymenty edukacyjne, dlatego realizujemy liczne projekty i mini projekty, uczestniczymy w zajęciach specjalistycznych na politechnice, współpracujemy z pracodawcami, instytucjami pozarządowymi oraz partnerami z Hiszpanii, Niemiec, Islandii, Węgier, Bułgarii, Bośni, proponujemy nowatorskie formy pracy w nowoczesnych pracowniach lub u pracodawców.

Stawiamy na wszechstronny rozwój ucznia, oferując mu najszerszą w powiecie ofert zajęć dodatkowych. Patrząc w przyszłość, nie zapominamy o przeszłości, o czym świadczą liczne autorskie imprezy i uroczystości wpisane na stałe w tradycje szkoły, która, podążając za patronem, uczy, jak być użytecznym dla siebie i innych. My otwieramy się na Twoje, potrzeby, Ty otwórz się na możliwości, które Ci dajemy.

Czytaj więcej

Strona szkoły www.zse.boleslawiec.pl


Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. J. Kochanowskiego w Bolesławcu

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu to szkoła przyszłości. Osiągnęliśmy najlepsze wyniki nauczania w historii bolesławieckiej oświaty w 2017 roku. Zdobyliśmy Srebrną Tarczę 2018 w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy”. Technikum N5 uplasowało się na 4 miejscu wśród najlepszych techników Dolnego Śląska i na 109 w Polsce, spośród 1779 szkół.

ZSHiU to szkoła, która błyskawicznie reaguje na potrzeby rynku pracy i zainteresowania młodzieży, dzięki czemu może pochwalić się tak atrakcyjnymi i cieszącymi się powodzeniem kierunkami kształcenia jak: technik logistyk, technik weterynarii czy, nowość, technik fotografii i multimediów.

Czytaj więcej

Strona szkoły www.zshiu.boleslawiec.pl


Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH w Bolesławcu to szkoła z wieloletnimi tradycjami w kształceniu fachowców dla branży mechanicznej, ale niezmiennie otwarta na nowe wyzwania i potrzeby.

Doświadczenie w kształceniu poszukiwanych na rynku specjalistów bolesławiecki Mechanik zdobywał od lat 60 ubiegłego wieku współpracując z największymi i najbardziej renomowanymi zakładami pracy takimi jak Bolesławiecka Fabryka Materiałów Medycznych (Polfa) czy Zakład Aparatury Próżniowej (Elektronika).

Również obecnie współpraca z największymi lokalnymi pracodawcami rozwija się znakomicie – tak cenione firmy, jak Zehnder, Gerresheimer, Weber Hydraulika, Nowy Ląd oraz KGHM chętnie przyjmują uczniów Mechanika na staże, zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a po ukończeniu szkoły – wielu z nich zatrudniają. Przykładem rozwoju współpracy może być objęcie przez KGHM patronatem klas w zawodzie górnik. Bardzo dobrze układa się również współpraca z Politechniką Wrocławską.

Zespół Szkół Mechanicznych, jako pierwsza z bolesławieckich szkół zawodowych, został wyróżniony przez ministra gospodarki za dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców.

Czytaj więcej

Strona szkoły www.zsmbc.eu.org


Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

Oferta Zespołu Szkół Budowlanych jest adresowana do młodych ludzi, którzy podchodzą do życia praktycznie. Szkoła funkcjonuje od 50 lat. Proponujemy młodzieży kierunki, na które jest ogromne zapotrzebowanie na lokalnym i europejskim rynku pracy.

Proponujemy Wam ekscytującą przygodę edukacyjną, umożliwiającą sprawne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Do waszej dyspozycji jest nowoczesna baza dydaktyczna, wycieczki przedmiotowe i zawodoznawcze, wsparcie w postaci e-nauczania.

Jeżeli zdecydujecie się na wybór naszej szkoły, zrobimy wszystko, aby zapewnić Wam wszechstronny rozwój intelektualny. Wykwalifikowana i życzliwa kadra nauczycieli pomaga w uzyskaniu wiedzy na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

Strona szkoły www.zsb.boleslawiec.pl