Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Odszedł Henryk Maciaszczyk

ZNICZZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 8 marca zmarł Henryk Maciaszczyk, społecznik i wieloletni Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu. Miał 68 lat.

Henryk Maciaszczyk większość swojego życia poświęcił działaniom prospołecznym, a w szczególności honorowemu krwiodawstwu. Od lat był Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu, który za Jego prezesury zyskał sobie miano jednego z najprężniejszych klubów HDK w Polsce.

Śp. Henryk Maciaszczyk był człowiekiem bezinteresownym, przesympatycznym, takim „swojakiem” któremu na sercu leżało dobro honorowego krwiodawstwa w Lubaniu i Powiecie Lubańskim. Pamiętam jego oburzenie kiedy likwidowano w Lubaniu stację krwiodawstwa, a następnie szereg działań jakie podejmował aby obronić tę placówkę w mieście. Niestety nie udało mu się, bowiem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, już wówczas wdrażało program mobilnych stacji w tzw. Krwiobusach. Henryk chętnie występował w telewizji lokalnej promując idę honorowego oddawania krwi. Nawiązał ścisłą współpracę z krwiodawcami niemieckimi z Zittau. Krwiodawstwo to była jego pasja. Jego Śmierć to ogromna strata dla Lubania.

Pogrzeb śp. Henryka Maciaszczyka odbędzie się 11 marca o godzinie 11.00 na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu.

Rodzinie śp Henryka, składamy najszczersze kondolencje.

Wspomnienie śp. Henryka Maciaszczyka

Poniżej prezentujemy program nagrany i wyemitowany przez nieistniejącą już TVK Komsat z okazji X – lecia Klubu HDK przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu.

Autor: Sławomir Piguła

 

2 komentarze Odszedł Henryk Maciaszczyk