Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Groził śmiercią sąsiadom i policjantom, teraz posiedzi

W niedzielę 13 maja, znany lubańskiej Policji recydywista w czasie kłótni z sąsiadami wykrzykiwał że ich pozabija. Kiedy na miejsce przybyli stróże prawa, groził śmiercią również im. Mundurowi obezwładnili bandytę, a Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek tutejszej Prokuratury wydał decyzję o jego aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wojska Polskiego w Lubaniu, po tym jak kobieta zwróciła uwagę swojemu 36 – letniemu sąsiadowi, którego pies zaatakował jej psa

-Kobieta przebywająca przed budynkiem zwróciła uwagę swojemu 36 – letniemu sąsiadowi, którego pies zaatakował jej psa. W odpowiedzi na to mężczyzna zaczął jej ubliżać, a następnie wciągnął nóż i groził jej pozbawieniem życia. Kiedy w obronie kobiety stanął jej mąż, mężczyzna próbował uderzyć go smyczą oraz również groził mu pozbawieniem życiainformuje rzecznik lubańskiej komendy Policji asp. Magdalena Juźwicka. – Okazało się również, że człowiek ten jest doskonale znany stróżom prawa, był wielokrotnie karany i w dodatku działał w recydywie – dodaje Policjantka.

Ponieważ istniała uzasadniona obawa, że mężczyzna ten popełni nowe ciężkie przestępstwo, Sąd aresztował go na wniosek lubańskiej Prokuratury Rejonowej. Mężczyzna już usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: MA

 

Leave a Reply