Wybory Samorządowe 2018

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nowymi drogami z Zamku Czocha do Zamku Frydlant (WIDEO TV Lubań)

Na terenie Gminy Leśna, Gminy Platerówka i miasta Świeradów Zdrój w Powiecie Lubańskim, trwa największa  subregionie inwestycja drogowa , której inwestorem jest samorząd Województwa Dolnośląskiego, mająca na celu modernizacje kilku dróg prowadzących z Zamku Czocha do Zamku Frydlant w Czechach.

O to zadanie starania czynił zarówno Starosta Lubański Walery Czarnecki jak i Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz. Najdłuższe odcinki remontowanych dróg przebiegają przez miejscowości Gminy Leśna w Złotym Potoku, Świeciu, Leśnej, Grabiszycach i Jurkowie. Część dróg znajduje się również w Przylasku i Platerówce a także w Świeradowie Zdroju. Równolegle trwają również prace modernizacyjne dróg po stronie czeskiej.

Cała inwestycja potrwa dwa lata. Remont odcinków dróg w Powiecie Lubańskim, które połączą oba zamki zakończy się w roku 2018.

O inwestycji również TV Lubań:

 

5 komentarzy Nowymi drogami z Zamku Czocha do Zamku Frydlant (WIDEO TV Lubań)

 • artek

  A kiedy droga z Siekierczyna do Sulikowa nr 357

 • Redakcja

  357 jest drogą wojewódzką podlegającą DSDiK. Mówi się nieoficjalnie że w roku 2018 lub 2019.

 • regent

  Lepiej nie ruszać tematu drogi do Sulikowa (najlepiej żadnej drogi), bo wykonawca sfrezuje asfalt i tak zostawi na miesiące, a kierowcy będą ćwiczyli slalomy między studzienkami. Przynajmniej tak się sprawa ma w przypadku ul.7-ej Dywizji i Kościuszki w Lubaniu. Horror trwa, a termin zakończenia inwestycji, to grudzień br. Życzę dobrego samopoczucia Zarządowi Dróg Powiatowych (inwestor) i poczytania podstawowej literatury fachowej na temat nadzorowania tego typu prac, harmonogramu realizacji inwestycji itd. itp. My, kierowcy mamy się cieszyć, że będzie lepiej. I się zapewne wszyscy cieszą, tylko że można chyba to zrobić inaczej, bez półtoramiesięcznego, bezsensownego tańca pomiędzy studzienkami. SKANDAL!!!

 • Ola2

  Zakłądają nam światła na Podwalu i dobrze. Tylko kiedy założą je przy Motelu Łużyckim? Horror trwa, co chwila jakiś “dzwon”. Co sprytniejsi omijają tę krzyżówkę jadąc na skróty koło lidl’a. I tam także robi się już korek. Nikt z władz tego nie widzi i nie reaguje?
  .

 • artek

  Drogi 358 i 360 też wojewodzkie i zrobione ale na Sulików pewniepewnie zpowiatu nie jeżdżą a i wyborców tam mało więc cóż będzie tylko w planach i nadziejach czy nie lepiej by było przeznaczyć środki z drogi na Przelasek i dogadać się z zarządcą drog