Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nowy plac zabaw i spotkań mieszkańców w Radostowie Górnym

Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń

Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń stawia na rozwój terenów wiejskich nie tylko poprzez budowę i remonty dróg, ale także poprzez budowę i doposażanie placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców w poszczególnych sołectwach. Nowy plac zabaw właśnie oddano w Radostowie Górnym. Plac będzie dodatkowo pełnił funkcję miejsca rekreacyjno – wypoczynkowego dla nieco starszych mieszkańców.

Mieszkańcy i dzieci mogą już w pełni korzystać z nowych, wielofunkcyjnych urządzeń, które zamontowano na nowym placu zabaw w Radostowie Górnym. Powstał on z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi, ale będzie także doskonałym miejscem do spędzenia wolnego na świeżym powietrzu dla młodzieży i dorosłych mieszkańców wsi.

Nowy obiekt zwiększy poziom integracji społeczności lokalnej oraz będzie centrum rekreacyjno – wypoczynkowym Radostowa Górnego.

Plac  sfinansowany został z funduszu sołeckiego w wysokości 20,000,00 zł i budżetu gminy Lubań – w wysokości 9 516,23 zł. Mam nadzieję że zapewni on dzieciom nie tylko dobrą zabawę, ale także bezpieczeństwo, bowiem został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury m.in. huśtawki, bujaki sprężynowe czy zjazd linowy. Mam również nadzieję, że plac będzie służył również młodzieży i nieco starszym mieszkańcom tego sołectwa, jako miejsce spotkań integracyjnych – mówi Wójt Gminy Zbigniew Hercuń.

Dzięki realizacji przedsięwzięcia, cały teren na którym zlokalizowany został plac zmienił swój wygląd, stając się przyjaznym, barwnym miejscem, który zgodnie ze swoim przeznaczeniem, będzie stwarzać mieszkańcom i ich dzieciom wspaniałą alternatywę miłego spędzania czasu.

Autor: Red.

1 comment to Nowy plac zabaw i spotkań mieszkańców w Radostowie Górnym