Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nowy kompleks basenów letnich powstanie w Lwówku Śląskim

 

Samorząd Lwówka Śląskiego rozpoczyna budowę dużego kompleksu sportowo – rekreacyjnego, w którym znajdą się m.in dwa baseny, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, jacuzzi, boisko do siatkówki i piłki nożnej oraz siłownia zewnętrzna pole namiotowe a także camping. Gmina zrealizuje to zadanie ze środków UE a jego wartość wyniesie ok 6,5 mln zł.

Na baseny do Lwówka Śląskiego pojedziemy za rok, bowiem inwestycja będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich rozpocznie się już za kilka dni i będzie miała na celu rozbiórkę istniejących budynków wraz z niecką basenową oraz budowę budynku zaplecza sanitarnego, budowę budynku technologii wody wraz ze zbiornikami wyrównawczymi w konstrukcji żelbetowej w części podziemnej oraz budowę niecek basenowych, wodnego placu zabaw oraz utwardzeniu terenu i wyłożenia go kostkami żelbetowymi i ceramicznymi. Drugi etap prac, przewiduje budowę pozostałej infrastruktury (campingu, boisk sportowych, zaplecza gastronomicznego itp.)

Obiekt, do którego prowadzić będzie ścieżka piesza i rowerowa, powstanie na obszarze blisko 22 tysięcy metrów kwadratowych, w miejscu starego basenu przy wylocie w kierunku Złotoryi, nad rzeką Bóbr. Inwestycja będzie realizowana przez ponad rok. Termin zakończenia realizacji zadania, przewidziano na czerwiec 2020.

Autor: Red./foto ilustracyjne (źródło:www.basen.andrychow.pl)

 

 

 

 

 

5 komentarzy Nowy kompleks basenów letnich powstanie w Lwówku Śląskim

 • Rozbawiony

  W Lwówku można,a w Lubaniu rządzą “niedasie”. Co na to lubańscy spece od pozyskiwania funduszy unijnych?.

 • Sezam

  I co Burmistrzu Lubania można? można tylko trzeba chcieć.

 • Smiechu warte

  Zmienic trzeba burmistrza, bo nasz burmistrz zleci prace znajomym, pieniadze się wypiorą do obu kieszeni i wszyscy zadowoleni, ludzie dostali kosc do oblizania, a burmistrz golonke do oje……

 • starylubaniak

  Burmistrz Lubania winien wliźć do mysiej nory i zjadać swoje ziarna! Co tam reszta! Basen na Kamiennej Górze ruina a miał być odbudowany! Basenik pod dachem to już bajorko! A co tam Lubaniacy! Na koniec roku będą znów sute nagrody!!! A Lubaniacy będą jeździć do Lwówka gdzie rządzi mądry i gospodarny burmistrz! Czas zmienić nieudolnych gospodaży naszego miasta!!!