HomeGospodarkaNoworoczne spotkanie z przedsiębiorcami w Leśnej

Komentarze

Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami w Leśnej — 6 komentarzy

 1. Choć nie jest “z mojej bajki”, naprawdę należy pochwalić burmistrza Leśnej, który od kiedy nastał, co roku znajdzie czas dla swoich przedsiębiorców. Brawo! Zaprosi, ugości a przede wszystkim doceni, kto w jego gminie walczy z bezrobociem. A w Lubaniu? Burmistrzowi Lubania dedykuję ku przemyśleniu cytat z powyższego tekstu:
  “Burmistrz Leśnej podkreślił ważną rolę przedsiębiorców w naszej Gminie, którzy kształtują miejscową gospodarkę, zapewniają miejsca pracy.”

  Niby takie to proste a dla niektórych włodarzy takie trudne, wręcz niewykonalne.

 2. Bo samorząd trzeba czuć, a stanowisko Burmistrza traktować jak służbę dla mieszkańców. I Surowiec, w moim przekonaniu, tak właśnie robi. Czego absolutnie nie można powiedzieć o naszym lubańskim Arkadiuszu S. który uchodzi za miejscowego Dyzmę, bo ten akurat dobro mieszkańców, przedkłada nad chorobliwą chęć utrzymania władzy za wszelka cenę. Choćby kłamstwem, niedomówieniami, szczuciem jednych na drugich, wyrzucaniem z pracy urzędników, itd, itd

 3. Każdy będzie lepszy od poprzednika, który zbyt często zaglądał do kieliszka – tak zapewne myśleli wyborcy Leśnej w 2010 roku. No i tak się stało, choć ten który nastał od razu docenił lokalnych przedsiębiorców i informuje ich na bieżąco, zaprasza, docenia. Tak niewiele potrzeba.
  A tymczasem w Lubaniu? Jakiś twór “paradoks” Rada Gospodarcza dla zaspokojenia burmistrzowskiego. Ten burmistrz nie czuje miejskiej gospodarki i przedsiębiorczości, bo gdzie miał ją poczuć? Na lekcjach historii czy spotkaniach LKO? Albo na gotowanych obiadkach przez swego zastępcę? Do tego dochodzi nie najlepsza atmosfera wśród podwładnych, jak z bajki o wilku, który “jeszcze pokaże!” zajączkowi.
  Jak znam życie, obecny burmistrz tuż przed wyborami odtrąbi jakiś kolejny sukces, który mu podpowiedzą kumple od pijaru z LKO. Już słychać, że poprzedniemu uwiera starostwo i chce wrócić do miasta. Czy lud Lubania nie pamięta, jak i za niego kiepsko było?

  • Myślę, że słusznie Pani zauważyła, że podstawowym problemem jest znalezienie odpowiedniego kandydata, bo jesień w kalendarzu wyborczym wcale nie jest tak odległa.

 4. Na pewno kilku kandydatów będzie. Tylko należy trafnie wybrać. Nie należy wierzyć populizmowi. Zawsze najwięksi nieudacznicy obiecują najwięcej, a wyborcy niestety się na to nabierają. Na tym g. 24 wiatrakowy chłopiec oczywiście przy wsparciu eksperta od wszystkiego- prowincjonalnego znawcy wszystkich tematów samorządowych. Po doskonałej partyjnej szkole zakłamaną kampanię już zaczęli wciskając ludziom kłamstwa na potęgę, ale oczywiście ich guru i sponsor A.S jest ok. To jest prosty przykład kogo należy omijać na odległość. Wystarczy zobaczyć kogo do tej pory promowali. A negatywne skutki ich działaniach tych osób były wielokrotnie już opisywane i krytykowane. Więc uważam, że następne wybory będą egzaminem odpowiedzialności wyborców. Od tego będzie zależał rozwój naszego regionu.