Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nowe życie dawnej SP nr 2 w Lubaniu

Teren dawnej SP nr 2 w Lubaniu

Nowe miejsce do rekreacji, wypoczynku i zabawy dla mieszkańców, powstanie na terenie dawnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu – Uniegoszczy.  Dzięki wsparciu Polskich Sieci Energetycznych (PSE) znajdzie się tam m.in siłownia zewnętrzna, stół do tenisa, oraz miejsce na grilla i ognisko.

Plac powstanie dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które miasto Lubań pozyskało w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Obecnie teren dawnej szkoły jest wykorzystywany przez miejscowe organizacje pozarządowe. Przy budynku jest boisko, bieżnia i plac zabaw. Dzięki wsparciu PSE zostanie postawiona drewniana altana ze stołami, a także ławki, siłownia zewnętrzna i stół do ping ponga. Mieszkańcy Lubania będą mogli również korzystać z wyznaczonego miejsca na ognisko. W ramach inicjatywy zostaną zamontowane kamery połączone z monitoringiem Straży Miejskiej w Lubaniu.

– Projekt zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych tygodni. 6 sierpnia odbyła się pierwsza wizja lokalna, w czasie której ustaliliśmy lokalizację poszczególnych obiektów – mówi Mariusz Tomiczek, Główny Specjalista ds. Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju UM Lubań. – Zależy nam, aby zaangażować w to przedsięwzięcie stowarzyszenia. Chcielibyśmy zakończyć prace na przełomie sierpnia i września – zaznacza Tomiczek.

Dzięki nowemu wyposażeniu działające w Lubaniu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne będą mogły organizować festyny, biwaki i inne spotkania dla swoich członków oraz lokalnej społeczności. Teren będzie otwarty dla mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzać czas, a monitoring zwiększy ich bezpieczeństwo.

Łączny koszt zaplanowanych działań to około 45 tys. złotych. Dofinansowane ze strony PSE wyniesie 20 tys. złotych, zaś pozostałą część pokryje Gmina Miejska Lubań.

Autor: AM/ŁCR

Leave a Reply