Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nowa sala gimnastyczna w Akademii Malucha (WIDEO TV Lubań)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców oraz potrzebom ich Dzieci, w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Akademia Malucha w Lubaniu powstało zupełnie nowe, wyjątkowe miejsce.

Miejsce zostało stworzone z myślą o wszystkich wychowankach przedszkola, a każdy mały Akademik odnajdzie tam odrobinę szczęścia i radości. Mowa o nowopowstałej na terenie placówki sali gimnastycznej, gdzie przedszkolaki mogą ćwiczyć pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry pedagogów i instruktorów.

Na podopiecznych przedszkola czekają grupowe zajęcia sportowe, zespołowe gry i zabawy oraz indywidualne ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Mali i duzi Akademicy w sali sportowej uczestniczą w zajęciach jogi, gry w piłkę nożną, zajęciach rehabilitacyjnych i korekcyjnych i zajęciach na trampolinach.

Poprzez oddanie do użytku sali sportowej, Akademicy zyskali miejsce, z którego mogą swobodnie korzystać podczas pobytu w przedszkolu. Nowa sala sportowa wyposażona jest w urządzenia i sprzęty dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w każdym wieku przedszkolnym. Można tutaj korzystać między innymi z mini atlasów, rowerków, bieżni, ciężarków, drabinek, ścianek wspinaczkowych, piłek terapeutycznych. Zarówno Maluchy, jak i Starszaki korzystające z wyposażenia sali czują się swobodnie i komfortowo. Mogą bez obaw uprawiać aktywność fizyczną, ponieważ wszystkie sprzęty zawierają niezbędne certyfikaty bezpiecznego użytkowania.

Dzięki nowej sali sportowej cała kadra przedszkola pragnie nauczyć dzieci czerpania przyjemności z aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia, w którym główną rolę odgrywa sportowa rozrywka. Dyrektor, nauczyciele i pozostali pracownicy chcą, aby dzieci zdobyły nowe doświadczenia, zintegrowały się, nabrały pewności siebie. Wszyscy starają się, aby atrakcyjność zajęć była dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka i tempa jego rozwoju. Sala sportowa jest i będzie na pewno efektywnie wykorzystywana każdego dnia.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w oparciu o przedszkolny autorski projekt pn. „W Akademii Malucha żyjemy bezpiecznie i zdrowo na sportowo”. Warto jednak podkreślić, że nie byłoby tej nowoczesnej sali, gdyby nie zaangażowanie Rady Rodziców, która z chęcią wsparła finansowo cały projekt. Dyrektor, pracownicy i wychowankowie przedszkola serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie.

Autor: Red./Akademia Malucha w Lubaniu