Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Niewybuch w komórce. Mógł tam leżeć kilka lat

Wczoraj (12.04) Policja ewakuowała mieszkańców części ulicy Różanej w Lubaniu, bowiem w komórce na terenie jednej z posesji przypadkowo znaleziono pocisk artyleryjski z czasów ostatniej wojny. Okazuje się że mógł on tam leżeć nawet kilka lat.

Do zdarzenia doszło po południu 12 kwietnia. Mieszkanka jednego z budynków przy ul. Różanej, robiąc zdjęcia w zaniedbanej komórce po zmarłym sąsiedzie, natknęła się na zardzewiały pocisk artyleryjski. O swoim znalezisku poinformowała Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z KPP w Lubaniu, ewakuowali mieszkańców tej części ulicy i wezwali saperów z  23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Znaleziony pocisk, to granat moździerzowy produkcji radzieckiej kalibru 82 mm. Nie wiadomo jak trafił i jak długo znajdował się w komórce. Jak podkreślają mieszkańcy posesji – mogliśmy żyć nieświadomi w sąsiedztwie “bomby” nawet kilka lat. Nikt przecież do tej komórki nie zaglądał.

Przybyli na miejsce żołnierze, usunęli niewybuch z komórki i przewieźli na poligon w celu detonacji. Akacja na różanej zakończyła się ok godziny 17.00, wówczas wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Autor: Red.