Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nielegalna hodowla psów

Policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim asystowali przy czynnościach wykonywanych przez Fundację na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt „Mondo Cane” w miejscowości Ubocze.

VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110 VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110

W dniu dzisiejszym (04.04.2014) w godzinach rannych na ręce Komendant Policji  w Gryfowie Śląskim złożone zostało pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw i wykroczeń związanych z ustawą o ochronie zwierząt w miejscowości Ubocze. Złożony został także wniosek o udzielenie asysty policji. Dzielnicowi KP Gryfów Śląski wraz z oficerem prasowym udali się na wskazane miejsce. Tam przedstawiciele fundacji stwierdzili, iż na terenie wskazanej posesji właściciel, 46 letni mieszkaniec Ubocza popełnił szereg przestępstw i wykroczeń dot. ochrony zwierząt.

VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110 VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110

Na miejscu stwierdzono, iż pieski różnej rasy były „hodowane” w bardzo złych warunkach. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdziła, iż część psów jest chora. Psy zostały zabezpieczone w odpowiednich kojcach i przewiezione przez wolontariuszy celem badań i udzielenia im pomocy weterynaryjnej. Na posesji przebywało 15 psów wszystkie zostały zabrane do badań. Na miejscu lekarz stwierdziła także, iż właściciel nie przedłożył książeczek z obowiązkowymi badaniami posiadanych psów.

VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110 VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110

Na  chwilę obecną trwają dalsze czynności z właścicielem psów. Przypomnijmy – Policja zgodnie z zadaniami działa także w kierunku zapobiegania, ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń współpracując przy tym z organizacjami samorządowymi i społecznymi.

st.asp. Mateusz Królak
Oficer Prasowy KPP Lwówek Śląski
tel. 600 266 063

10 komentarzy Nielegalna hodowla psów

 • Tomasz Stroczan-Wołoszyn

  I dla tego potrzebne jest nam schronisko na poligonach. Koszty nie są najistotniejsze’ ważne jest nasze poczucie współmyślenia z teorią Darwina lub tezą o BRACIACH MNIEJSZYCH Franciszka. A tak na luzie to koleś powinien dostać pałką w łeb i jako karę dodatkową odbyć kilkudniowe życie w warunkach życia psiaków.

 • Jeremi

  Panie Tomaszu jest Pan w głębokim błędzie pisząc że koszty nie są najistotniejsze. Ekonomia jest bardzo ważna.

  • Andrzej Ploch

   Obecnie tę paranaukę zwaną ekonomią tworzą najmniej wiarygodne osoby w jej historii, które w obliczu krytyki powtarzają jak mantrę: „dzisiaj tak bym nie postąpił”

  • Robert Daszkiewicz

   „Panie Tomaszu jest Pan w głębokim błędzie pisząc że koszty nie są najistotniejsze. Ekonomia jest bardzo ważna.” – idąc tym tokiem rozumowania, należałoby zaktualizować ilość mieszkańców miasta Lubań i zmniejszyć ilość radnych (poniżej 20 tys.) , którzy i tak nie wiele robią ( nie obrażając wszystkich – część z nich próbuje). Wracając natomiast do schroniska, polecałbym zapoznać się z nowymi wytycznymi, które mogą zostać wdrożone ustawowo, i zadać sobie pytanie czy wszystkie dotychczasowe schroniska je spełniają lub spełnią?? Czas na zmiany…. Panie radny, zmiany nadchodzą wielkimi krokami …

 • Tomasz Stroczan-Wołoszyn

  Jeremi. Idąc tokiem twojego rozumowania i powielając zachowania starożytnych Spartan,powinniśmy wszystkich nieprzydatnych społeczeństwu, ciężko chorych,nieuleczalnie chorych,NIEUDOLNYCH POLITYKÓW, EKSTERMINOWAĆ bo liczy się ekonomia. A na poważnie to schronisko da 5-6 miejsc pracy co w postrzeganiu burmistrza i jego totumfackich równe jest kilkadziesiąt, a więc całym sercem powinniście szanowni bardziej lub mniej panowie,wspierać projekt SCHRONISKO całym sercem i rozmodloną duszą- vide encyklika JPII na powyższy temat.

 • Tomasz Wołoszyn

  Moim skromnym zdaniem to pan Tomasz ma racje na temat schroniska,jak dla mnie to projekt ten rysuje się jak najbardziej w samych superlatywach!
  1.Dodatkowe miejsca pracy (a tego nigdy dość)
  2.Brak bezpańskich psów rozwalających śmietniki w poszukiwaniu pożywienia lub załatwiających się gdzie popadnie.
  3.Łatwiejsze monitorowanie chorób np.wścieklizny.
  4.Bezpieczeństwo mieszkańców jak i ich pupili.
  5.Możliwość przygarnięcia psiaka przez kogoś z dużą dozą empatii.
  6.Pomoc pieską które przecież czują,myślą, i cierpią prawie zawsze nie z własnej winy.
  7.Dla tych co nie wiedzą: to psy odgrywają ważną role w życiu i zdrowiu człowieka(pies opiekun osoby niewidomej,pies najlepszy przyjaciel człowieka,biorą nawet udzial w formach leczenia ludzi po różnego rodzaju traumach).
  8.Kto nie wierzy niech spróbuje wyobrazić sobie serial” CZTEREJ PANCERNI I ŚWINKA MORSKA” prawda że bez psa to nie to samo ?

 • Jeremi

  Panie Tomaszu Wołoszyn moje również jest takie same zdanie tak dla schroniska które nie będzie w Lubaniu ale na terenach Plalerówki chodzi tu tylko o sprawiedliwe finansowanie przez poszczególne gminy.Panie Robercie przepraszam bardzo odniosę się do Pana zdania czas na zmiany …to już zdecydują wyborcy a nie moje chciejstwo .Co będzie jeżeli wynik wyborów nie będzie po Pana myśli?.

 • Vincent Vega

  Ale te chciejstwo niewyobrażalnie się rozrasta. Masz rację Jeremi wyborcy “was” sprowadzą na ziemię. Wasza propaganda to jak wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości. Ludziska gadają że dość mają nauczycieli bez biznesowej wiedzy.

 • omg

  a ten Tomek to ile nazwisk?

 • TOMASZ WOŁOSZYN

  Szanowny “omg” Tomasz Wołoszyn a Tomasz Stroczan-Wołoszyn to dwie zupełnie inne osoby,choć nie ukrywam że się znamy.Zresztą po co logować się pod dwoma nazwiskami kiedy wystarczy wymyślić byle nick i pozostać anonimowym.Pozdrawiam.