Niedoszła bratobójczyni

37 – letnia kobieta kilkakrotnie ugodziła własnego brata nożem. Mężczyzna trafił do szpitala. Niedoszła bratobójczyni jest już w rękach policji. Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi jej 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia w jednym z budynków w Bolesławcu. 37-letnia bolesławianka, podczas awantury domowej zaatakowała nożem własnego brata, zadając mu sześć ciosów w plecy, w okolice klatki piersiowej oraz przedramię. Groziła, że go zabije. Ranny mężczyzna trafił do szpitala w Bolesławcu. Tamtejszy Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Agnieszki N. tymczasowy areszt na 3 miesiące, bowiem sędzia uznał, że istnieje uzasadniona obawa, iż podejrzana może ponownie popełnić przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Zarówno spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jak i jego usiłowanie zagrożone są karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Autor: Red.

 

1 comment to Niedoszła bratobójczyni

  • wert

    Coś tu mieszacie.Raz piszecie o usiłowaniu zabójstwa,raz o spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.Konkretnie to z jakiego artykułu Kodeksu Karnego prokurator oskarżył ową nożowniczkę?.
    Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat więzienia,25 lat lub dożywocie,a nie jak piszecie 10 lat więzienia.