Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Niebawem prohibicja w Lubaniu

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Lubań, rajcy przegłosowali uchwałę dotyczącą zakazu sprzedaży alkoholu w na terenie miasta w godzinach nocnych. Inicjatorem przepisu, który wejdzie w życie już za kilka tygodni jest Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński.

Zakazem handlu alkoholem objęte zostaną sklepy i stacje paliw w mieście. W sumie dziesięć podmiotów na terenie Lubania, nie będzie mogło sprzedawać alkoholu w godzinach od godziny 22.00 do godziny 06.00 rano. W głosowaniu wzięło udział 18 radnych, z czego dziewięciu było za przyjęciem uchwały autorstwa Burmistrza Słowińskiego, natomiast siedmioro zagłosowało przeciw uchwale. Dwóch rajców wstrzymało się od głosu.

Uchwała ma poprawić wizerunek miasta oraz zniwelować zagrożenia jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu, szczególnie przez młodzież, a także amatorów tanich trunków, którzy piją za wyżebrane pieniądze.

Rajcy którzy byli przeciw wprowadzeniu ograniczeń w sprzedaży alkoholu przekonują, że uchwała i tak nie rozwiąże problemów, bowiem tutaj potrzebna jest praca u podstaw i zapewnienie alternatywy dla takich postępowań.

A jak do sprawy odnoszą sie mieszkańcy Lubania?

– Sporo zarobi CPN w Jałowcu i lubańscy taksówkarze, którzy będą alkohol dowozić klientom właśnie stamtąd. Nie zdziwiłoby mnie również, gdybym się dowiedział, że w mieście wzorem lat 80 powstało kilka “melin”. Wszystko jest możliwe. A tak zupełnie serio, to powiem że to jest jakaś paranoja. W tych czasach? Takie rzeczy? Tylko w Lubaniu komuś mogło przyjść do głowy coś tak absurdalnego! –  mówi pan Jan, mieszkaniec Lubania.

Jak uchwała zadziała w Lubaniu, o tym przekonamy się za kilkadziesiąt dni, bowiem wejdzie ona w życie dwa tygodnie po opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Wojewody Dolnośląskiego.

Autor: Red.

 

3 komentarze Niebawem prohibicja w Lubaniu

 • lech

  Zakazy są formą bezradności. Podejmując takie zasady grupowo jesteśmy nieudacznikami, skazani na bezsenność i siwy włos. Bo źle jest ,jak zmusza się kogoś do pracy nad czymś- czego nie akceptuje. Antagonizowanie członków grupy prowadzi do “moralniaka”- a pomysły -nawet te absurdalne są niszczone już na początku. Na autostradzie nikt nikomu nie zakazuje jechać
  200 na godzinę, choć info mówi ..że jest 120. Papier na odpowiedzialność,
  Zakazy w społeczeństwie funkcjonują odpychająco, nie prowadzą do autonaprawy. Zamiast wprowadzać rozwiązania mentalne, idzie się na “papuge”
  udając ,że jest się odkrywczym. W społeczeństwie socjalistycznym funkcjonowało się “po pijaku”, stąd trudno od razu pozabijać nawyki. Młodzież? w epoce cyfrowej?!.. To jakieś żarty. Mądra młodzież- wie- słaba -do mamy i taty.

 • Hala

  Szok komuna wróciła……Panie Burmistrzu właśnie pozbawił Pan ludzi dochodu…pan to ma gdzieś bo kasa co miesiąc na koncie….., szok

 • Peter

  Ale na Jałowcu można !!!!!!!!!!!!!