Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nie zapłaciła za jeden hotel, ale zamieszkała w drugim

35 – letnia Holenderka wyłudziła usługę hotelową na kwotę trzech tys zł w jednym ze świeradowskich hoteli, po czym zamieszkała w drugim z obiektów. Po zatrzymaniu przez policję uregulowała należność ale i tak stanie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej zostali poinformowani, iż w jednym ze świeradowskich hoteli doszło do wyłudzenia usługi hotelowej na kwotę ok. 3 tysięcy złotych przez obywatelkę Holandii. Kobieta w dniu 19 lipca br. opuściła hotel bez uregulowania rachunku, a następnie zatrzymała się w innym hotelu w Świeradowie-Zdroju. O zdarzeniu policję poinformował pracownik hotelu, w którym doszło do wyłudzenia.

W toku wykonanych czynności, funkcjonariusze policji ustalili, że kobieta przebywa w jednym z pokoi hotelowych, gdzie następnie została zatrzymana. Oszustka przyznała się do wyłudzenia świadczenia i w obecności funkcjonariuszy uregulowała należność. Obywatelce Holandii przedstawiono zarzut z art. 286 par. 1 Kodeksu karnego, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: KPP Lubań/Red.