Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Nie dała się oszukać fałszywemu “policjantowi”

Mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji zadzwonił do jednej z mieszkanek Lubania z informacją, iż jeden z banków chce ją okraść. Fałszywy “policjant” miał jej pomóc w udaremnieniu tego czynu. Ale kobieta zachowała zimną krew i skontaktowała się dyrektorem banku.

Podobnie działał oszust, który chciał wyłudzić 20 tys.złotych od mieszkanki Lubania.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 05 sierpnia br. Fałszywy “policjant” chciał wyłudzić od kobiety 20 tysięcy złotych. Ta jednak zachowała zimną krew, udała się do banku w którym trzymała pieniądze i dzięki czujności oraz wiedzy o sposobach działania przestępców, skierowała kroki do dyrektora banku , któremu opowiedziała całą historię. Ten zaś o sprawie powiadomił Policję.

Policja radzi

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Powyższe sytuacje mogą przydarzyć się naszym bliskim lub sąsiadom. Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych i samotnych.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

Źródło: KPP w Lubaniu 

Leave a Reply