HomeGospodarkaLubańskie Centrum Kultury. Nietrafiony pomysł czy projekt – bubel?

Komentarze

Lubańskie Centrum Kultury. Nietrafiony pomysł czy projekt – bubel? — 4 komentarze

 1. Oj tam oj tam wiadomo Burmistrz jest nie władny , to nie On podejmuje decyzje tylko rada miasta a projekt przygotowywały działy więc nie bardzo zna sprawę. A opozycja jak zawsze wini niewinnego Burmistrza. Za kazdym razem jest tak samo jak z zaciętej płyty. Ja mam tylko nadzieje ze ludzie przy wyborach nie tylko docenia niemoc Burmistrza ale i Radę Miasta.
  W którymś z postów widziałam propozycję sprzedazy Tretu niech sie tym zajma i budżet zyska i miasto bo moze w końcu rynek ożyje. Albo moze i nie bo i to sp….ą.

 2. Ktoś, kiedyś zarzucił pani Ewie Gutek, że będąc Przewodniczącą Rady Powiatu nie zrobiła z Lubania ucieleśnienia dobrobytu.
  Może by wreszcie uświadomić sobie, kto i za co odpowiada, a sprawując funkcje publiczne /z Naszego błogosławieństwa/, jaki jest zakres prawny obowiązków? Raczej, chyba wszystkie zamieszania powstają w skutek niskiego poziomu wiedzy /czytaj – wyobraźni/, która niejednokrotnie przybiera formę “TO, NIE JA-TO ON”,
  Patrząc na Miasto. Powiat. Gminę jak na przedsiębiorstwo każdy właściciel tegoż musi mieć jakąś wiedzę na temat ryzyka i efektu in minus dla swej działalności! Jeśli potrzebuje coacha, tutora, mentora, opieki psychologa lub cyklu szkoleniowego albo opiekuna biznesowego idąc dalej, może fryzjera, który by syntetycznym pyłem pryskał włosy dla utrwalenia, to dzisiaj możliwości jest wiele. Natomiast, jeśli chodzi o ważne z punktu widzenia mikroekonomii lokalnej, sprawy- bazującej na aktualnej kondycji, to tu mamy niejednokrotnie ruchy nie przystające do akceptacji a może nawet- irytacji społecznej. To nie jakaś większość decyduje o ważnych lokalnie decyzjach. To aklamacja ma swoiste odniesienia do rozumnej “polityki” pro -rozwojowej.
  A tu niestety jej nie widzimy. Podejmowane są jakieś próby manewrów “unowocześnia”, /i chwała/ i jeśli coś jest godne uwagi albo warte rozpatrzenia to zaraz za tym idą trąby huczne. Wszędzie tak jest.
  Na szczęście, pewien etap nieudolności odchodzi, nie daleko -bo w kleszcze sądów a straty poniesione przez społeczeństwo, przez Matki, Babcie, Dzieci, Ojców , Szkoły, Szpitale, Przedszkola, pracowników najemnych- są nieodwracalne.
  Układy, funkcjonujące, mających swoich funkcjonariuszy w Radach Miasta, Powiatu, Gminy, wypaczają istotę samorządności, forsują wrogość, /tu pan Andrzej w jakimś wątku/, pogłębiając frustracje, bojkot nienarodzonych dzieci,itd..
  Jeszcze- może ,jeśli państwo pozwolą.
  Czy uważacie Państwo, że doświadczenia Nas czegoś uczą?
  Kto to jest pan Kwolik? kto to jest pan Hofbauer? kto to jest pan Rogacki? kto to jest pan Turkiewicz? Kto jest pan Sajan?, i wielu innych- demokratycznych. Dlatego miasta się starzeją. Idą równo z wiekiem.

  pozdrawiam

 3. Zanim zrobisz pomyśl, a zanim wprowadzisz skonsultuj…
  Jak nie wiesz nie bierz się za to.

 4. Ciekawe ile takich bezsensownych pomysłów Słowiński chciał wprowadzić w życie? To jest człowiek, któremu wybitnie do głowy uderzyła władza oraz woda sodowa i przez to się chłopina sam skrzywdził. Przerost formy nad treścią! A te durnoty które wprowadzał lub chciał wprowadzać, dopiero teraz zaczną wychodzić. I bardzo dobrze, niech ludzie wiedzą kogo wybrali!!!!! Komu zaufali i kto tak naprawdę zrobił ich w przysłowiowe “bambuko”!!!!