Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Naćpany kierowca spowodował wypadek. Ranna kobieta trafiła do szpitala

 

Naćpany mieszkaniec Olszyny, prowadząc brawurowo swój samochód, stracił panowanie i spowodował wypadek w którym ranna została kobieta mieszkanka Mirska. Poszkodowana trafiła do szpitala w Lubaniu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w Uboczu, w czwartek 28 czerwca około godziny 14.00., gdzie bus Ford Transit zderzył się z samochodem osobowym marki Renault Clio.

Na miejsce udał się patrol policji który stwierdził, iż doszło do zderzenia dwóch pojazdów – osobowego Renault Clio i busa Forda Transita. Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący busem 28 – letni mieszkaniec Olszyny, nie dostosował prędkości do mokrej nawierzchni drogi, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Przybyły na miejsce wypadku lekarz z załogi karetki stwierdził, że kierująca najprawdopodobniej ma uszkodzony kręgosłup w odcinku szyjnym i została przewieziona do szpitala w Lubaniu.

Zatrważającym widokiem był stan techniczny busa, dlatego policjanci od razu zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny. Kolejną czynnością było poddanie kierującego badaniu alkotestem które wyszło negatywnie, ale stan psychofizyczny wzbudził w policjantach uwagę, dlatego też postanowili poddać kierowcę także badaniu na zawartość narkotyków. Warto wspomnieć iż policjanci posiadają na wyposażeniu do służby takie testery i coraz częściej ich używają do badania kierowców. To badanie wyszło już pozytywnie, urządzenie wskazało że kierujący busem jest pod wpływem narkotyków, w tym przypadku metamfetaminy.

28 – latek został zatrzymany, dodatkowo został przewieziony do szpitala na pobranie krwi aby udokumentować skrupulatnie iż popełnił przestępstwo. W trakcie czynności do policjantów dotarła wiadomość, że potwierdziły się podejrzenia lekarza i kierująca samochodem osobowym ma uszkodzony kręgosłup, bark oraz olano i zostaje hospitalizowana w lubańskim Łużyckim Centrum Medycznym.

Kierowca, oprócz odpowiedzialności karnej za kierowanie pod wpływem narkotyków, odpowie także za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Lwówku Śląskim. Sprawcy grożą 3 lata więzienia.

Autor: Red./KPP w Lwówku Śląskim

 

 

1 comment to Naćpany kierowca spowodował wypadek. Ranna kobieta trafiła do szpitala