Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Naćpany i z narkotykami prowadził busa

Policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę prowadzącego samochód typu bus marki IVECO. Okazało się, że mężczyzna jest naćpany i ma przy sobie narkotyki. 

Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło czujność mundurowych, którzy postanowili poddać kierowcę badaniu urządzeniem Alere na zawartość narkotyków. Po teście okazało się że mężczyzna jest pod działaniem metamfetaminy.

Dalsze czynności policjantów, w tym kontrola zatrzymanego potwierdziły badanie. 30 – latek miał przy sobie dodatkowo dwie porcję metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, auto zaś którym kierował zostało przekazane właścicielowi firmy w której pracował.

Dodatkowo policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, ujawnili kolejne porcje narkotyków tym razem. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków grozi mu nawet 5 lat więzienia i odebranie prawa jazdy na okres do 10 lat.

Autor: PA