Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Naćpana kierująca w rękach Policji

W środku nocy policjanci z Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego w lesie zatrzymali 33 – letnią kobietę na kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Dodatkowo kobieta miała przy sobie narkotyki i prowadziła samochód  pod ich działaniem.

W nocy z 8 na 9 kwietnia dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie od firmy monitorującej o załączeniu alarmu kradzieżowego linii napowietrznej telekomunikacyjnej. Pracownikom monitorującym udało się szybko i precyzyjnie określić miejsce kradzieży. W teren leśny w okolicach miejscowości Pasiecznik pilnie udał się patrol policyjny.

W trakcie dojeżdżania do miejsca policjanci zauważyli poruszający się w lesie pojazd. Po zatrzymaniu pojazdu za kierownicą Chevroleta siedziała 33 – letnia kobieta. W trakcie dokładnej kontroli policjanci ujawnili w bagażniku, różnego rodzaju narzędzia służące do wycinania oraz kabel. Dodatkowo w aucie policjanci ujawnili woreczek strunowy z marihuaną.

Kierującą poddano także badaniu elektronicznym testerem narkotykowym Alere którego wynik wskazał, iż kierująca jest pod działaniem metamfetaminy. Jak się okazało na miejscu zdarzenia sprawcy ścieli jeden ze słupów telekomunikacyjnych po czym na odcinku kolejnych 5 słupów zerwali całe okablowanie.

33 letnia mieszkanka Jeleniej Góry została zatrzymana w policyjnym areszcie. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Obecnie policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego ustalają współsprawców kradzieży oraz analizują zdarzenia w naszym rejonie o podobnym sposobie działania. Sprawczyni za dokonane przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: PA/foto: KPP w Lwówku Śląskim