Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Naćpał się i robił akrobacje na kradzionym motocyklu

Współpraca mieszkańców z dzielnicową doprowadziła do ujawnienia kierowcy kradzionego motocykla. Dodatkowo kierujący był pod wpływem narkotyków.

Mieszkańcy ulicy Sienkiewicza w Gryfowie Śląskim, w kontakcie z dzielnicową, zgłosili problem uciążliwej i głośnej jazdy po osiedlu motocyklem oraz stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez wykonywanie niebezpiecznych akrobacji.

Dzielnicowa postanowiła dokonać kontroli drogowej wskazanego motocykla. Wraz z policjantem z patrolu zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, kierującego motocyklem marki KTM.

Pierwsze co wzbudziło podejrzenie policjantów to zachowanie kierowcy, dlatego postanowili poddać go badaniu na zawartość narkotyków. Tester wykazał, iż kierujący jest pod wpływem narkotyków – metamfetaminy, kierującego przewieziono do szpitala i pobrano dodatkowo krew do badań. Policjanci postanowili także dokładnie przyjrzeć się motocyklowi i ujawnili całkowicie starte numery VIN oraz nieoryginalną tablicę rejestracyjną. Motocykl został zabezpieczony na policyjnym parkingu do badań mechanoskopijnych. Policjanci Wydziału Kryminalnego sprawdzają także, gdzie mógł zostać skradziony taki motocykl.

Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury i sądu.

Autor: asp.szt. Mateusz Królak

1 comment to Naćpał się i robił akrobacje na kradzionym motocyklu