Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z koncertem w lubańskiej „Akademii Malucha”

Kiedy muzycy Filharmonii Dolnośląskiej z przekraczają progi Niepublicznego Przedszkola Językowego „Akademia Malucha” wszyscy wychowankowie już wiedzą, że przyszła pora na kolejną ciekawą przygodę z muzyką.Tym razem koncert odbył się w klimatach orientalnych.

Tym razem dzieci miały okazję wysłuchać orientalnych dźwięków, które bardzo przypadły im do gustu. Audycja umuzykalniająca stała się ciekawym sposobem na wyruszenie w daleką podróż po wschodnich krajach orientu. A wszystko za sprawą fletu, wiolonczeli i instrumentów perkusyjnych.

Muzyka znacząco wpływa na rozwój każdego dziecka. Jak najwcześniejsze oswajanie dzieci z muzyką – to nie tylko przyjemny relaks, ale też bodziec dla rozwoju mózgu. Dzięki muzyce dziecko jest spokojniejsze, wrażliwsze, bardziej kreatywne i zdolne. Muzyka powinna być stałym elementem pobudzającym rozwój dziecka, dlatego dyrekcja „Akademii Malucha” organizuje koncerty m.in muzyków Filharmonii Dolnośląskiej i wdraża wiele zajęć muzycznych w których uczestniczą maluchy grając na różnych instrumentach i śpiewając.

Galeria zdjęć:

Leave a Reply