Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Muzeum Broni i Militariów w Lubaniu już otwarte (WIDEO)

muzeum-na-stacji-pkp-5W podziemiach lubańskiego dworca PKP powstało Muzeum Broni i Militariów. Przecięcie wstęgi otwierającej obiekt  odbyło się w środę 7 grudnia. Pomysłodawcą, założycielem i realizatorem projektu jest wieloletni lokalny eksplorator Tomasz Sikorski.

W muzeum Tomasz zgromadził eksponaty, przede wszystkim z okresu II wojny światowej, które wykopał podczas kilku lat eksploracji na terenie Lubania i okolic. Na ekspozycjach znajduje się sporo różnego rodzaju broni palnej, bagnety, umundurowanie, amunicja, osobiste rzeczy żołnierzy porzucone podczas walk, maski przeciwgazowe a nawet bomba lotnicza. Jest również kilka ciekawostek np. amunicja bojowa wojsk II RP.

Muzeum chce współpracować z  instytucjami kultury z terenu miasta i Powiatu Lubańskiego, oraz w przyszłości organizować również wystawy  i prelekcje. Współpracę z nową placówką zapowiedział dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu dr Łukasz Tekiela.

Muzeum Broni i Militariów znajduje się w piwnicach budynku stacji PKP w Lubaniu przy ul. Dworcowej 1. W okresie zimowym muzeum będzie czynne w weekendy, w godzinach od 12.00 do 19.00 w piątki i soboty, oraz w godzinach od 12.00 do 17.00 w niedziele. Bilet wstępu kosztuje 7 i 5 zł.

Relację z otwarcia muzeum oraz pogląd ekspozycji przygotowała TV Lubań:

Autor: Sławomir Piguła