Wybory Samorządowe 2018

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Mieszkanie Plus. Zamieszkaj w Zgorzelcu!

Miasto Zgorzelec rozważa przystąpienie do programu Mieszkanie Plus i wybudowanie przy ul. Lubańskiej domów wielorodzinnych z mieszkaniami pod wynajem, w których zamieszkać by mogli nie tylko mieszkańcy Zgorzelca, ale również innych części naszego subregionu np. z Lubania, Bolesławca, Jeleniej Góry czy Lwówka Śl. Szczegóły w artykule poniżej.

Miasto Zgorzelec rozważa przystąpienie do programu Mieszkanie Plus i wybudowanie nieruchomości miejskiej przy ul. Lubańskiej domów wielorodzinnych z atrakcyjnymi mieszkaniami na wynajem. Oferta jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Zgorzelca, ale także do tych, którzy z racji zatrudnienia w mieście lub jego okolicy, zamierzają związać swoje życie ze Zgorzelcem i poszukują atrakcyjnego lokum.Szacunkowy koszt najmu mieszkań, planowanych do budowy w ramach programu Mieszkanie Plus, określono na poziomie 17-20 zł/m² + opłaty. Lokale miałyby być wykończone „pod klucz”, czyli gotowe do zamieszkania i przeznaczone przede wszystkim na wynajem, ale z opcją „docelowego przeniesienia własności” po 25-30 latach najmu.
Zamiar skorzystania z tej możliwości najemca powinien jednak zasygnalizować w chwili przystąpienia do programu, godząc się tym samym na wyższy o ok. 20% czynsz. Dla przykładu: wynajem rodzinnego mieszkania 2 pokojowego o powierzchni ok. 40 m² kosztować mógłby ok. 680 zł (przy stawce 17 zł/m²) + opłaty (media, gospodarka odpadami, zarządzanie). Wynajmujący mieszkanie otrzymają stały adres zameldowania i nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z budową mieszkań.

Zainteresowani programem mieszkańcy Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Lwówka Śląskiego i innych miast lub gmin subregionu (i nie tylko), proszeni są o wypełnienie w terminie do 30 listopada 2017 roku krótkiej ankiety, która pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą i poznać preferencje potencjalnych przyszłych lokatorów. Zebrane informacje posłużą do opracowania optymalnej koncepcji programu i będą pomocne przy planowaniu kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Ankiety w wersji elektronicznej znajdą Państwo na stronie: www.mieszkanie.zgorzelec.eu.

Ankiety w wersji papierowej można pobrać i złożyć w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec.

Uwaga! Przyszła oferta programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu dla ewentualnych wynajmujących lokale mieszkalne od miasta, nie wymaga zameldowania na terenie Miasta Zgorzelec i jest skierowana do szerokiej rzeszy potencjalnych chętnych z innych części subregionu i kraju!

Autor: Red (Artykuł Promocyjny)