Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Mieszkał z arsenałem broni

W tym budynku, w jednym z lokali socjalnych mieszkał pan Tadusz 
Z mieszkania jednego z lubanian, saperzy z Bolesławca wynieśli amunicję, granaty, broń krótką oraz kilka karabinów a także mundury i elementy wojskowego ekwipunku. Gdyby nie choroba, mężczyzna pewnie nadal mieszkałby z  “arsenałem”, przy okazji stwarzając zagrożenie dla sąsiadów.
Jak udało nam się ustalić, pan Tadeusz znany był w mieście z zamiłowania do wszelkiego rodzaju militariów. Wśród niektórych znajomych ma nawet ksywkę “Generał”. Przed chorobą, na którą zapadł niedawno, ubierał się po wojskowemu. A zdarzało się, że w galowym mundurze brał również udział w różnego rodzaju uroczystościach państwowych organizowanych w mieście.
Podobno przed laty był podoficerem zawodowym i służył bolesławieckim garnizonie. Pewnie stąd, po przejściu na emeryturę, nadal interesował się bronią i wojskiem. Nikt jednak nie podejrzewał, że pasją pana Tadeusza jest zbieranie różnych, związanych z armią akcesoriów z bronią włącznie.
Kiedy były wojskowy zachorował, opiekę nad nim przejął lubański MOPS. Ostatnio pan Tadeusz tak podupadł na zdrowiu, że wymagał przeniesienia do hospicjum.
Kiedy w jego mieszkaniu socjalnym przy ul. Fabrycznej – Osiedle w Lubaniu, pojawili się pracownicy opieki społecznej by spakować emeryta i przetransportować do specjalistycznego ośrodka, okazało się że lokal mieszkalny jest również arsenałem broni i militariów.
Na miejsce natychmiast wezwano saperów z Patrolu Rozminowania 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, którzy zajęli się bronią pana Tadeusza.
Na razie sprawę wyjaśnia lubańska Policja. Broń została przekazana do ekspertyzy.
Autor: AM

Leave a Reply