Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Maturzyści z “Mickiewicza” w Lubaniu najlepsi w Powiecie Lubańskim

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przedstawiła wstępne dane dotyczące zdawalności matur w Województwie Dolnośląskim. W Powiecie Lubańskim, w którym do majowego egzaminu przystąpiło 369 maturzystów, najlepiej poszło uczniom lubańskiego “Mickiewicza”.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, przystępujący do matury uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu wykazali się najwyższym wskaźnikiem zdawalności podczas majowego egzaminu dojrzałości. Maturzyści Technikum Informatycznego i Technikum Ekonomicznego osiągnęli wartość 90,3 % zdawalności. Niewiele gorzej poszło abiturientom z Liceum Ogólnokształcącego. Ci osiągnęli 89,9 % zdawalności.

Ja się ogromnie cieszę, że po raz kolejny nasi abiturienci osiągnęli tak wysokie wyniki zdawalności egzaminu dojrzałości. To świadczy o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole oraz o pracowitości i wysokich ambicjach młodych ludzi, którzy skończyli “Adasia”podkreśla dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu Marta Czarniecka.

Wrocławska OKE, ostateczne wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości poda pod koniec września, bowiem w dniach 22-25 sierpnia odbędzie się jeszcze sesja poprawkowa tegorocznej matury. Ten egzamin przeznaczony jest dla abiturientów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej lub w części pisemnej. Wyniki poprawkowych matur zostaną ogłoszone 12 września.

Wyniki zdawalności matur w poszczególnych szkołach Powiatu Lubańskiego:


 

 

 

 

Autor: SP

 

15 komentarzy Maturzyści z “Mickiewicza” w Lubaniu najlepsi w Powiecie Lubańskim

 • AlaW

  No ale ponoć to najgorsza szkoła i najgorsza dyrektorka, tak przynajmniej w ostatnim czasie było to przrdstawiane na innym lubańskim portalu. Ciekawe czy ktoś przeprosi dyrektorkę Martę Czarniecką za te za to wszystko co na nią tam pisano!

  • Absolwent

   “Maturzyści z „Mickiewicza” w Lubaniu najlepsi w Powiecie Lubańskim” od 72 lat !?

  • Lol

   Nikt nie przeprosi i już, sama na siebie ten bat utraciła i juz, poza tym do lo idą dzieci, które myślą tylko.o maturze i studiach więc nic w tym dziwnego że taki wynik, p.s ilu z tych maturzystów brało korepetycje to już nikt nie napisze

 • powiernik

  Życie po raz kolejny pokazało, że do opinii młodzieży (dzieci) należy podchodzić z dużą rezerwą, a rodzice, którzy bezkrytycznie traktują takie opinie jak prawdę objawioną popełniają gruby błąd.

  • Maturzysta

   A powie mi Pani/Pan jaki ma wpływ dyrektorka na wyniki uczniów?

   • Andrzej Ploch

    Przemożny. Jeśli tego „Maturzysta” nie wie – to kto go do tej matury dopuścił?

    Ps. Jaka dyrekcja ZNTK takie ZNTK – próżne żale po czasie.

    • Maturzysta

     Dobrze zdałem maturę i dostałem się na studia. Nigdy jednak nie zauważyłem w tym dużego wkładu pań dyrektor. Co więcej, pani wiceyrektor do spraw wychowawczych wyjątkowo uprzykrzała mi ten trwający 3 lata okres w moim życiu.
     Proszę nie komentować sytuacji nie będąc w jej środku.
     Pozdrawiam

     • Andrzej Ploch

      Dobry Zarząd to taki którego nie widać – z pozoru.

      Ps. Zdecydowanie nie chcemy tutaj dyskusji mściwych i „skrzywdzonych”. Są inne portale, aż nazbyt chętne by przygarnąć…

   • powiernik

    Oczywiście, dobre wyniki maturzystów to przede wszystkim ich praca. Jednak do nauki potrzebne są sprzyjające warunki. Szkołę rozlicza się z jakości absolwentów, przede wszystkim. A w tym wypadku statystyki są jednoznaczne.

    Faktem jest również, że lubiany przez młodzież belfer może być doskonałym nauczycielem i przyjacielem młodzieży, ale zarazem kiepskim zarządcą czy organizatorem. I na odwrót. Tak że życząc sukcesów nowej pani dyrektor, zarazem z okrzykami entuzjazmu wstrzymałbym się nieco. Przynajmniej do czasu nowych matur.

 • Absolwent

  “Maturzyści z „Mickiewicza” w Lubaniu najlepsi w Powiecie Lubańskim”. Od 77 lat tak zawsze było!?

 • Absolwent

  “Maturzyści z „Mickiewicza” w Lubaniu najlepsi w Powiecie Lubańskim”. Od 72 lat.

 • Absolwent LO

  “Maturzyści z „Mickiewicza” w Lubaniu najlepsi w Powiecie Lubańskim” od 72 lat!?

 • AlaW

  Z tego co wyczytałam na innym portalu zarzucano Pani Dyrektor Czarnieckiej, że nie stwarzała waunków do zajęć pozalekcyjnych, że w szkole było zimno i inne bzdury. Wydawało się, że szkoła za jej kadencji spadła na psy. Czyli zarzuty wyssane z palca!

  • Lol

   Proszę się lepiej dowiedzieć o co chodziło, nic nie zostało wyssane z palca, młodzież zdała bez pomocy pani dyrektor bo co innego miała zrobić będąc w liceum i myśląc o studiach!!!!!

 • powiernik

  Dlatego najlepiej będzie moim zdaniem, gdy młodzież poważnie myśląca o swojej przyszłości skupi się na nauce, a nie szkolnej polityce, żonglowaniu nauczycielami czy dyrektorami. O tym decydują inni, w pełni odpowiadający za swoje posunięcia jeszcze przed innymi. Uczeń odpowiada tylko za siebie. Łatwo wtedy ferować wyroki.

  Tak to już jest, że dzieciom i młodzieży szkolnej przystoi nauka i szacunek dla dorosłych, a dorosłym nauczycielom i dyrektorom decydowanie o formie i poziomie kształcenia młodzieży. Cel jest wspólny – dobro uczniów i szkoły.

  Jestem pewien, że większość z tej tak aktywnie protestującej i dyskutującej młodzieży po ukończeniu studiów i zajęciu stanowisk kierowniczych w różnych firmach będzie postępować dokładnie wg w/wskazanego przeze mnie klucza.