Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Lubańskie święto rowerowe przed nami

Już w niedzielę  27 maja br. po raz trzeci odbędzie się lubańskie święto rowerowe, w ramach którego odbędzie się III Lubański Wyścig MTB, Liga Szkółek Kolarskich MTB Zagłębia Miedziowego i III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci.   

III Lubański Wyścig MTB – to wyścig dla amatorów i pasjonatów kolarstwa górskiego na dystansie 30 km w Lubańskim Wielkim Lesie. Start o godzinie 09:45 z pl. 3 Maja.

Liga Szkółek Kolarskich MTB Zagłębia Miedziowego – po raz pierwszy w Lubaniu będą się ścigać zawodnicy  zrzeszeni w dolnośląskich  szkółkach kolarskich oraz zawodnicy z licencjami zawodniczymi w kategorii młodzik. Celem wyścigu jest wyłonienie najlepszych uczniów z rocznika 2004-2007 biorących udział w Projekcie Rozwoju Kolarstwa natomiast zawodnicy w kategorii młodzik zbierają punkty do klasyfikacji generalnej  MTB Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę po ulicach miasta , a jako że jest to wyścig na rowerach górskich , nie zabraknie przeszkód typu krawężniki czy też schodki. Start o godzinie 12.30 z pl. 3 Maja.

III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci –  po raz kolejny dzieci będą mogły rywalizować ze sobą w kategoriach wiekowych do 4 lat, 5-6, 7-8, 9-10  i 11-12 lat. Trasa będzie biegła ul. Spółdzielczą – przez Rynek- Bracką w kierunku mety na pl. 3 Maja. W zależności od kategorii wiekowej dzieci będą miały do pokonania dystanse o różnej długości. Dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej będą ścigały się na rowerkach biegowych i na najkrótszej trasie zlokalizowanej na pl. 3 Maja. Każdy zawodnik wyścigu dla dzieci otrzyma pamiątkowy medal, dyplom i koszulkę. Start o godzinie 15.15

Dekoracje zwycięzców poszczególnych wyścigów odbędą się na scenie głównej o godz. 12:00, 16:00 i 16:30. Po ostatniej dekoracji odbędzie się  część artystyczna.  Swoje umiejętności taneczne zaprezentuje młodzież z  grupy tanecznej Studio Tańca MARKO z  Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

Na zakończenie około godziny 17.45 dla wszystkich uczestników imprezy, nie tylko dla zawodników, odbędzie się  konkurs z  cennymi nagrodami.

W czasie trwania Lubańskiego Święta Rowerowego w paku miejskim przy Wieży Brackiej, prezentować będą swoje stanowiska o charakterze informacyjno- promocyjno-edukacyjnym:  Nadleśnictwo Świeradów, Komenda Powiatowa Policja w Lubaniu i Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Młodzież z grupy animacji dziecięcej zrzeszona przy Inkubatorze NGO  dla najmłodszych zagospodaruje im wolny czas. Będzie malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz  gry i zabawy. Będą też stoiska na słodko i na syto…

Zakończenie Lubańskiego Święta Rowerowego planowane jest o godzinie 18.00

Dewizą M-GLKS „Kwisa” Lubań, organizatora imprezy, jest: Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób  (Napoleon Hill).

Patronat medialny: 

 

 

 

 

Szczegółowy program imprezy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: M-GLKS Kwisa Lubań organizator imprezy

 

 

Leave a Reply