Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Lubański Jarmark Wielkanocny już 23 marca

Święta zbliżają się wielkimi krokami, z tej okazji Miasto Lubań ma zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykle barwny i smaczny Jarmark Wielkanocny. Tegoroczny, odbędzie się w piątek 23 marca, w godzinach 12.00-18.00 na lubańskim rynku.

W tym czasie serce miasta zacznie bić mocniej.  Będzie ono idealnym miejscem dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować niezwykłe święta. Na lubańskim jarmarku nie zabraknie artykułów na wielkanocny stół, w tym lokalnych produktów, świątecznych specjałów, wypieków czy wyrobów garmażeryjnych, ale też oryginalnych dekoracji świątecznych, pisanek, palm wielkanocnych, miodów, koszyczków i wielu innych atrybutów, które pozwolą poczuć świąteczną atmosferę. Pojawi się również rękodzieło a wszystko po to, by Wasza Wielkanoc była wyjątkowa!

W ramach jarmarku Ośrodek Wsparcia Dziennego zaprasza wszystkich chętnych na otwarte warsztaty robienia palm wielkanocnych.

U nas każdy znajdzie coś dla siebie, więc już dziś zaznacz w kalendarzu dzień jarmarku. Na lubańskim rynku zrobisz sobie palmę, poznasz prawdziwą ręczną robotę i z fantazją przygotujesz się do świąt.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

Autor: UML

5 komentarzy Lubański Jarmark Wielkanocny już 23 marca

 • regent

  Dlaczego w piątek, a nie w sobotę? Czyżby Jarmark był dedykowany tylko emerytom (szczególnie tych mundurowych w Lubaniu nie brakuje), bezrobotnym i tym “po nocnej zmianie”? A może obsługa Jarmarku (ŁCR i MDK) nie chce poświęcać wolnej soboty? Znowu coś “na odwal”??! Pytam poważnie; dlaczego w piątek, gdzie duża część mieszkańców pracuje do 14-ej, czy 15-ej?

 • Karol

  Regent nie marudź jarmark trwa do 18.00 więc zdążą Ci co pracują i nie pracują. Nie szukaj na siłę problemu.

  • powiernik

   Jasne zdążą. Bo nie ma nic bardziej przyjemnego jak po 8 godzinach pracy z wywalonym jęzorem, bez obiadu i chwili odpoczynku oddać się błogiej przyjemności zrobienia zakupów na jarmarku. Na 2 godz. przed zamknięciem straganów, o ile coś tam jeszcze zostało. Dobre Karol, dobre!

 • URZĘDNIK

  Pretensje to do szanownego burmistrza. Przecież to on decyduje o tym kiedy i w jakich godzinach odbędzie się jarmark, a jeżeli ktoś uważa że tak nie jest to jest naiwny. Więc nie czepiajcie się ŁCR, a tym bardziej MDK. Oni wykonują tylko rozkazy.

 • lech

  To znaczy, że w Lubaniu bezrobocie spadło. Jarmark to nie sklep, to społecznościówka na Live, można wejść albo nie. Rynek przedświąteczny, ruch okolicznych przybyszy i jako takie zagospodarowanie placu, który od godz.16.00 zamiera na własne życzenie. Kto tego nauczył? Sami jesteśmy biernymi uczestnikami wydarzeń – bo nie ma w Nas żywotności. Sparaliżowani “progiem wieku”, nic sobie nieudawadniamy – po prostu NIE chcemy być. W środowisku, gdzie panuje taki styl, bierze się to za właściwe i pożądane a kompleks niepełnej wartości góruje nad autentycznością uznania. To uczestnicy tworzą wydarzenie.

  ŚWIĄT WESOŁYCH.