Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Lubańska policja prewencyjne kontroluje autobusy

Rozpoczął się rok szkolny, a co się z tym wiąże oprócz wywiązywania się uczniów z obowiązków szkolnych, dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego lubańskiej komendy Policji codziennie dokonują sprawdzenia autobusów przed takim wyjazdem, gdyż jest to jeden z elementów dbałości o bezpieczeństwo osób podróżujących.

W dniu 27 września, punkt kontroli autokarów znajdował się na ul. Staszica w Lubaniu, w miejscu starego targowiska. Funkcjonariusze KPP w Lubaniu podczas kontroli autokarowej sprawdzają trzeźwość kierowców, a także to, czy są wypoczęci i czy posiadają odpowiednie uprawnienia.  Zwracają uwagę na sprawność hamulców, układ kierowniczy, stan opon, osie, koła, zawieszenie, widoczność, ważność badań technicznych, światła, wycieki paliwa i oleju, wyjście awaryjne z autobusu. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i uśmiech na twarzy podróżującym dzieciom.

Autobus spółki PKS Vojager, przeszedł pozytywnie policyjną kontrolę i zadowolone dzieci oraz nauczyciele mogli bezpiecznie udać się na wspólną wycieczkę.

Apelujemy do rodziców, opiekunów, nauczycieli, osób odpowiedzialnych za organizowanie wycieczek, aby przed wyjazdem informować o miejscu i czasie wyjazdu autokaru, celem skontrolowania stanu technicznego, stanu trzeźwości kierującego oraz wymaganych dokumentów. Zgłoszeń można dokonywać pod numerami telefonów 75/7229000 lub 75/7229007 oraz drogą email.

Ze względu na dużą ilość wyjazdów, niejednokrotnie w tym samym terminie prosimy o zgłaszanie potrzeby kontroli z 5 – dniowym wyprzedzeniem.

Autor: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

1 comment to Lubańska policja prewencyjne kontroluje autobusy

Leave a Reply