Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Lubańska LAWA 2019 – znamy gwiazdy!

 

Tegoroczna LAWA w Lubaniu, odbędzie się w klimacie muzycznym i kabaretowym. Na scenie zobaczymy m.in zespół Pectus, Michała Szczygła, Kabaret Pod Wyrwigroszem i Marcina Dańca. Duża dawka dobrej muzyki i śmiechu czekać będzie na mieszkańców Lubania i regionu w dniach 5 i 6 lipca w amfiteatrze na Kamiennej Górze.

Dyrektor MDK w Lubaniu Bartosz Kuświk.

Do LAWY 2019, która odbędzie się razem z Sudeckim Festiwalem Minerałów zostały już niespełna 2 miesiące. W pierwszym dniu dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk, który jest organizatorem LAWY, zaplanował wieczór kabaretowy, który za sprawą topowych gwiazd polskiego kabaretu, rozbawi publiczność do łez.

Na scenie zobaczymy takie kabarety jak Łowcy.B, Czwarta Fala, Kabaret Pod Wyrwigroszem oraz Marcina Dańca. Patrząc na dotychczasowy dorobek tych artystów, zapowiada się doskonała, kilkugodzinna lubańska noc kabaretowa na którą już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców Lubania oraz naszego regionu mówi dyrektor MDK Bartosz Kuświk.

Drugi dzień LAWY 2019 to koncerty. Na senie zobaczymy m.in zespół braci Szczepaników – Pectus

W tym roku tak, jak w latach ubiegłych usłyszymy muzykę dla każdej grupy wiekowej, która rozkręci lubańską publiczność. Na naszej scenie wystąpi zespół Pectus, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Zespół tworzy czterech muzyków, którzy prywatnie są braćmi. Ich piosenki od lat nuci cała Polska, a utwory takie jak “To, co chciałbym Ci dać”, “Barcelona”, “Oceany” czy “Szkoła marzeń” znają wszyscy. To właśnie te kompozycje oraz wiele utworów z płyty “Kobiety” będzie można usłyszeć i zaśpiewać z zespołem na scenie naszej LAWYinformuje szef lubańskiego MDK. – Zaprosiliśmy również wschodzącą gwiazdę polskiej muzyki rozrywkowej – Michała Szczygła, piosenkarza, autora tekstów i laureata programu programu The Voice of Poland, z którego koncertu ucieszy się młodsza część naszej publiczności – dodaje Bartosz Kuświk.

MDK prowadzi jeszcze rozmowy z dwoma innymi zespołami, które mogłyby wystąpić na LAWIE 2019. Ich nazwy już niebawem pojawią się w przestrzeni medialnej miasta i powiatu.

Pectus

Michał Szczygieł

Kabaret Pod Wyrwigroszem

Marcin Daniec

Autor: PS/foto: lubanski.eu