HomeGospodarkaLubań się „zwija”!

Komentarze

Lubań się „zwija”! — 26 komentarzy

 1. Czy to prawda z tym budynkiem na Bankowej ? Jeżeli to prawda to mamy następną aferę z udziałem burmistrza Lubania. Znowu uderzenie w najbiedniejszych.

  • to dlatego burmistrz zrezygnował z RPO na rewiatliazację Bankowej i podwórek?
   Brawo burmistrzu: sukces ma wielu ojców ale głupota jednego!

 2. Trzeba chyba utworzyć jakiś komitet w celu ratowania budynku na Bankowej w którym mieśći się między innymi stołówka dla mieszkańców Lubaniu z której korzystają również najbiedniejsi.Na remont kapitalny tego budynku wydano pieniądze z budzetu miasta, czyli radni przed laty głosowali żeby go wyremontowac a teraz burmistrz z koalicją swoich radnych chce go sprzedać to jest sabotaż społeczny. Trzeba szybko zrobić spotkanie mieszkańców Lubania i nieh się burmistrz wytłumaczy dlaczego zatrudnia koleśów nie realizuje programu wyborczego,jest arogancki i antyspołeczny.

 3. As w czasie kampani wyborczej wiele obiecywał, szczególnie tym najbiedniejszym. Miało być dożywianie dla młodzieży szkolnej, miały powstać mieszkania socjalne i ulgi dla najbiedniejszych w czynszach. A teraz o dzieciach cisza chyba , że jedzie zamiast dzieci do Warszawy. Mieszkania i owszem zamiast budować to sprzedał grunt pod TBS na ulicy Dąbrowskiego. A czynsze zamiast obniżać to podwyższa. Czym nas jeszcze burmistrz As zaskoczy ???

 4. Mam 17 lat i tak naprawdę nie widzę perspektyw w tym mieście dlatego też Lubań opuszczę. Pod względem sportowym nie mogę się tu rozwijać bo boiska są fatalne (oprócz orlika (który już jest zdewastowany) i Mosiru na których nie można grać bo są pozajmowane każdego dnia do 22). Pod względem nauki w Lubaniu trzyma się tylko KZL!! Kompleks już dawno im nie dorównuje ponieważ nie ma tak rozbudowanych klas więc edukacja w Lubaniu – fatalna . Ale nie oto tu chodzi, po drodze do różnych punktów w centrum widuje masse biednych ludzi grzebiących po śmieciach (Szkoda że miasto się nimi nie interesuję). W końcu oni powinni być na 1 planie. Zauważyłem także “zrównywanie się zawodów w Lubaniu” np. niektóre salowe w Szpitalu zarabiają tyle samo co pielęgniarki. Sprzedawane są także budynki nowo wyremontowane przez Miasto więc coś tu jest nie tak. Tak na koniec: Nie widzę się w tym mieście za parę lat. Dlaczego? Bo to miasto jak na razie nie ma przyszłości, większość młodych ludzi jest bezrobotnych a ja taki nie będę bo chce założyć rodzinę i ją utrzymywać po względem finansowym. Dziękuję.

  • W całej tej skomplikowanej sytuacji, chodzi o to, aby Pan wyjechał z Polski i jeszcze był przekonany, że nikt Pana do tego nie zmuszał. Różnica między moim pokoleniem, a Pana pokoleniem polega na tym, że nam chciało się walczyć o swoje. Myśmy organizowali się w nielegalne związki. Teraz można robić to legalnie, a i tak chętnych do obrony własnych interesów i godności prawie nie ma.

 5. Panie Andrzeju w pełni się z panem zgadzam. Niestety teraz są bardzo często oczekiwania bez własnej aktywności.
  Co do “zrównania” zawodów to zawód pielegniarki obecnie niestety traci z dnia na dzień w niemalże całej Polsce. Raz my dałyśmy się wiele razy wykorzystać jako narzędzie i tło dla innych grup, w tym lekarzy, dwa ustawa o lecznictwie, a trzy brak solidarności. Czas jednak bedzie dla nas łaskawy, bo nie da się na dłuższą metę patrzec jak wzrasta średnia wieku pielegniarki. Na Dolnym Śląsku wynosi 49 lat.
  Pozdrawiam

 6. Napisany powyżej list , jest moim zdaniem idealnie napisany do obecnej sytuacji . Sama mam dopiero 21 lat i wiem , że większość moich znajomych wyjeżdża za granicę tylko po to żeby zarobić , nie mówiąc już o tym , żeby kiedyś założyć rodzinę ! To jest absurdalne wręcz , że żeby dostać jakiekolwiek pieniądze , czy posiłki trzeba wywierać dużą presje i uzupełniać tysiące druków! Burmistrz zadeklarował się przy swojej kandydaturze , że zrobi wszystko dla naszego miasta . A tymczasem ludzie tracą pracę , niedługo Ci którzy nie mają pieniędzy na chleb nie będą mieli nawet jednego ciepłego posiłku dziennie ! Może gdyby tak nasz zarząd oddał z własnych wypłat trochę pieniędzy na miasto, może wtedy odczuliby w jakiś sposób ” co to znaczy robić coś dla miasta ” . Mieszkamy w pięknym mieście , ale co z tego , jeżeli niedługo nasze miasto zacznie umierać z braku ludzi . Wszyscy będą uciekali za granicę .

  • Ładnie Pani to napisała, choć rozumiem, że nie jest łatwo publicznie wyznać, że jest się pokoleniem oszukanym przez rządzących. Może czas uświadomić sobie, że przemiany związane z ruchem Solidarności robili ludzie właśnie w Pani wieku. To przecież Pani kraj i Pani miasto. To „oni” niech wyjeżdżają – Pani miejsce jest tutaj. To Pani święte i niezbywalne prawo.

 7. Macie jakieś namiary na robotę na zachodzie? Bym się wyrwał.

 8. Proszę poświęcić trochę czasu i poszukać w internecie nikt za Pana tego nie zrobi. Jest to bardzo przykre że musimy wyjeżdżać za chlebem, ale takie są niestety wbrew wyborczym przyrzeczeniom burmistrza Słowińskiego fakty, dla biednych są dwa brutalne wyjścia zdychaj albo wyjeżdżaj.

 9. Pani Gutek nie wie co to jest bieda, promując się przy strajkach została Przewodniczącą Rady Powiatu Lubańskiego oraz […] Czy kiedyś skrytykowała Pani LKO które niszczy Lubań, ale wiadomo, nie podcina się gałęzi na której się siedzi, czy Pani jest już zupełnie głucha i nie słyszy głosu lubańskiego społeczeństwa., nie można być za i przeciw. Pozdrawiam PL.

  »
  Nie publikujemy wątpliwych i niesprawdzonych informacji podawanych anonimowo.
  Moderator

 10. Szanowny Panie Janie 1!
  W styczniu 2004 roku straciłam pracę, bo stanęłam na czele protestu. Nie pracowałam przez blisko 4 lata. W tym czasie też nie opuściłam Lubania, bo pilnowałam aby nie sprzedano Lubania. Pisze pan, że nie wiem co to jest bieda? W takim razie pytam skąd pan o tym wie? Proszę pana wiem doskonale jak ona wygląda, a i pan to pamięta, bo często bywał pan w starostwie kiedy trwała okupacja budynku. Pana wpis traktuję jako czystą złośliwość, bo ja wiem jak człowiek się wstydzi, gdy na chleb nie ma, ale nie biję w tych, którym się udało. Proszę też na mnie nie wymuszać atakowania LKO, bo ja szanuję demokrację. To nie znaczy, że wybór większości mi się podoba. Uszanowałam też to, że nie otrzymałam w 2010 kolejnego mandatu. Na tym proszę pana polega demokratyczny wybór. Zamiast pieszych wycieczek proponuję za rok wycieczkę do urny i takie działanie, które zachęci tych co do wyborów nie chodzą. Proszę mi uwierzyć, że również przez takie stanowiska jakie pan przedstawił.

 11. Przepraszam nie sprzedano szpitala, a nie Lubania. taka wielka to ja nie jestem 🙂
  Pozdrawiam

 12. Gdyby Pani wiedziała co to jest, nie mieć na kawałek chleba codziennie, to by nie pisała takich bzdur. W Lubaniu jest zbyt duże społeczne rozwarstwienie i o tym trzeba głośno mówić a nie politykować. Pani prawdopodobnie miała razem z […]
  Pozdrawiam PL.

  »
  Nie publikujemy wątpliwych i niesprawdzonych informacji podawanych anonimowo.
  Moderator

 13. Panie Janie 1 vel panie Leszku!
  Wiem czym jest bieda, ale czego pan ode mnie oczekuje? Mam się zwolnić z etatu pielegniarki? Czy może lepiej robic to co robię? Pomagać ludziom, którzy tego oczekują. Z domu wyszłam zaraz po 7.00 wróciłam teraz, brakuje mi czasu, ale nie narzekam i robię to czego ode mnie oczekują. Wspieram. Proszę przyjść do biura, porozmawiamy o tym jak pomagać bardziej. To da owoce, bo inaczej zamnknie pan biedę w puszce atakujac na oślep i uderzajac w tych co pomocy udzielają. Prosze też nie czepiać się mocno mojego przewodniczenia radzie, bo radnym się bywa, a człowiekiem się jest.
  Pozdrawiam serdecznie życząc siły do walki

 14. Wypromowała się Pani na protestach pielęgniarek i została radną, skonsumowała Pani Gutek największy kawałek z wyborczego tortu, którym było stanowisko Przewodniczącej Rady Powiatu Lubańskiego, oraz etat w ŁCM pielęgniarki epidemiologicznej bez […]. Po czterech latach wyborcy wystawili Pani rachunek, takie są fakty, uprzejmie proszę o jeden przykład o ataku na oślep. Pozdrawiam i zapraszam do pozytywnego myślenia.

  »
  Nie publikujemy wątpliwych i niesprawdzonych informacji podawanych anonimowo.
  Moderator

 15. I właśnie Pan , Panie Janie , pokazuje wtrącanie się w cudze życie, swoimi domysłami , albo tym czym dowiedział się Pan od obcych ludzi . Sugeruje , że jest Pan starszym mężczyzną i w takim momencie powinien mieć Pan więcej rozwagi i rozsądku . Czasami trzeba w życiu walczyć o dobro ludzkie i nie patrząc na przeszkody , i na zdanie inne pokazywać że umie się w danych czasach żyć !! Pani Ewa właśnie to pokazuje ! A jeżeli Pan ma takie zdanie lepiej jeżeli zostawi je Pan dla samego siebie, a nie mówi rzeczy których Pan na pewno nie wie , sugerując się tym jak pisze Pan, że Pani Ewa ” nie wie co to bieda ” , to naprawdę mogę przysięgnąć , że NIE ZNA jej Pan ! .. Mogę jedynie przytoczyć cytat ” Nie ocenia się książki po okładce ” – tak samo jak nie ocenia się ludzi ..

  Pozdrawiam i to raczej Panu powinnam życzyć pozytywnego myślenia ! 🙂

 16. Przypominam temat dotyczy Lubańskiej biedy i tragicznej sytuacji na rynku pracy, sklepy nie padają przypadkowo, pozdrawiam PL.

 17. Ile razy mam pisać, tłumaczyć, że każdy szpital wymaga zatrudnienia specjalisty w dziedzinie pielegniarstwa epidemiologicznego. Nic nie poradzę, że w całym powiecie jedyną osobą, która ma uprawnienia jestem ja. Jak zgłoszą się inni to kto wie, czy nie zostanę zastąpiona. Panie Przewodniczący Hardziej z biedą i jej eliminacją należy walczyć, ale nie politycznie jak pan to czyni, bo wtedy staje się pan niewiarygodny.
  Mnie kiedyś wybrali wyborcy, następnie rada. Tak jak pana Kwolika, panią Grzesiak, pana Kiljana, panią Białoń. Prosze próbować, wszak nikt panu tego nie broni.

 18. To nie ma żadnej roboty na zachodzie?Może na wschodzie macie jakieś namiary?

 19. Pani Ewo dyskusja z kimś,kto nie wnosi niczego w rozwój jest czasem straconym.

 20. Pani Ewo, a jakby Pani nie było (jako pielęgniarki epidemiologicznej) to zamknęliby nasz szpital? Jeżeli jest Pani taka ważna to dziękuje Bogu, że Pani jest!!! Nie ważne, że większość czasu przeznaczonego na ratowanie ludzi spędza Pani w mediach, ale jest Pani wspaniałym człowiekiem, a może i wspaniałą (przyszłą) posłanką.

 21. Jestem tak samo ważna jak każdy z nas, a tak mało istotna jak jednostka globalnie 🙂
  Pozdrawiam