Lubań. Niebawem rozpocznie się rozbudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Wiejskiej
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud S.A z Jarocina, zmodernizuje i rozbuduje lubańską oczyszczalnię ścieków przy ul. Wiejskiej. Będzie to jedno z najistotniejszych zadań inwestycyjnych podjętych wspólnie przez Gminę Miejską Lubań i Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Przetarg na przebudowę i rozbudowę rozstrzygnięto 26 stycznia br. Kwota która zostanie wydatkowana na zadanie to 5 mln zł, z czego 4 miliony 750 tysięcy złotych stanowią środki zewnętrzne pozyskane z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.
Realizacja inwestycji ma na celu polepszenie warunków eksploatacji istniejącej oczyszczalni ścieków, w tym przede wszystkim poprawę jakości ścieków oczyszczonych odprowadzanych do środowiska oraz zapewnienie utrzymywania wysokiej sprawności oczyszczania ścieków.
AM/foto: LPWiK Sp. z o.o.
Data publikacji 31.01.2023 r.