HomeAnonseList Otwarty SKOB Lubań

Komentarze

List Otwarty SKOB Lubań — 5 komentarzy

 1. List choć opisuje dramatyczne sytuacje jest głosem na puszczy. Przez ostatnie cztery lata uzyskałem pewność iż pana Słowińskiego jak i większość rady miasta (która od dwudziestu lat zapchana jest tymi samymi, niechlubnymi twarzami, które koniunkturalnie zmieniają swoje poglądy polityczne lub nazwy partii) NIC ALE TO KOMPLETNIE NIC NIE INTERESUJĄ LUDZIE BIEDNI czasami nieprzyjemnie pachnący, często nie umiejący się wysłowić, nie rzadko uzależnieni od alkoholu. Włodarzy naszego miasta interesują li tylko władza i dostęp do coraz większych apanaży. Co nauczyciel Słowiński może wiedzieć o zarządzaniu miastem, […]? Takich pytań jest tyle ilu radnych, choć pamiętam zaangażowanie radnego Witanowskiego w budowę sali gimnastycznej(gdzie te postawy panie Eugeniuszu). ŻEBY ZOSTAĆ ŚWIĘTYM NIE WYSTARCZY ZORGANIZOWAĆ PRZYKOŚCIELNY FESTYN, CZY TEZ WYCIECZKĘ DO WATYKANU, żeby być dobrym człowiekiem “…należy kochać maluczkich…” -JAK MAWIAŁ JPII- któremu miejskie głupki wystawiły pomnik, jednocześnie swoją nieudolnością likwidując wiele miejsc pracy i dyskryminując najbiedniejszych. Pamiętam wypowiedź JP II- “…STAWIACIE MI POMNIKI,TO WCALE MNIE NIE RADUJE…CZYŃCIE DOBRO NAJSŁABSZYM BO TO RADUJE SERCE PANA NASZEGO…”. Na pohybel lubańskim włodarzom.

  »
  Pomiędzy konstruktywną krytyką, a obrażaniem kogoś jest subtelna różnica. Proszę o rozwagę.
  Moderator

 2. Po sieci krążą różne fotki i memy dotyczące różnych sytuacji, które zdarzyły się w Rosji. Wspólnym ich mianownikiem jest hasło:
  ROSJA TO STAN UMYSŁU!
  Czytając list i komentarz Stroczana, który nie jest Wołoszynem, mogę stwierdzic jedno:
  HARDZIEJ i STROCZAN-WOŁOSZYN to TAKŻE stan umysłu!

 3. Lesław, dla przyjaciół Lesiu. Miejscowy włóczykij, penetrujący miejskie zakątki ze swą kolorową siatką na buty, zagorzale poszukujący upragnionej pracy w krzakach, na przystankach pks, sesjach radnych, nawet melinach. Człowiek o osobowości bardzo ciekawej socjologicznie, wszak mało jest na tym świecie postaci, którzy prowadzą podwójną walkę, z jednej strony z możliwością podjęcia uczciwej pracy, z drugiej zaś słownie w imieniu bezrobotnych na licznych forach, spotkaniach, gazetkach szkolnych. Nie bez kozery zatem nasz Lesiu znany jest jako CZŁOWIEK PARADOKS.
  Poza tym Lesiu chce zawsze sprawiać chce wrażenie uczynnego i myślącego inaczej (w tej kwestii robi nawet postępy). Przykładów daleko szukać nie trzeba. Niedawno temu na naszych terenach zdarzyła się rzecz niebywała – tereny Leśnej odwiedził sam Prezydent RP, niestety zbyt wielu gapiów wizyta ta nie skupiła. Lesiu, zwany też Lesławem chciał zabłysnąć swoimi umiejętnościami ścisłymi, mowa o matematyce. Postanowił obliczyć, ile rzeczywiście osób powitało w grodzie Leśna naszego Prezydenta – naliczył całą populacje tejże miejscowości, w rzeczywistości obecnych było zaledwie 600, może 700 osób. Niestety, jego hulakie, swawolne i włóczęgowskie życie negatywnie wpłynęło na jego wzrok, w gazetach piszą, że od dłuższego czasu widzi podwójnie, a nawet potrójnie (podobnie liczy również swoich zwolenników na dzielnicy). Wieść niesie, że żaden z lubańskich okulistów nie może mu nawet pomóc, a operacja w USA kosztuje bagatela milion dolców. Lesiu na sponsorów swoich reklamówek PO butach liczyć nie może, może więc któreś ze stowarzyszeń zorganizuje zbiórkę nakrętek? Czy Lesiowu uda się odzyskać zmysły? Na te pytania odpowiedzi zna już tylko wróżka Semiramida… (708 788 984 ). Lesiu, jesteśmy z TOBĄ!

  • Ładnie Pan pisze, bez zbędnego efekciarstwa, niby krytyka, ale sympatyczna. Któż by teraz nie chciał poznać Lesia?

 4. Panie Tomaszu jest Pan w bardzo ale to bardzo w głębokim błędzie Radni a w szczególności Burmistrz troszczy się o wszystkich mieszkańców bogatych biednych chorych niepełnosprawnych itd.to tak jak ojciec kochający rodzinę w jego sercu jest miejsce na miłość ukierunkowaną na wszystkie dzieci bez wyjątku WSZYSTKIE proszę to zrozumieć. Cytuje Pan Papieża a za chwilę Pan Andrzej(jak dobrze że jest Pan Moderator na szczęście) musi Pana prosić o rozwagę pisząc że pomiędzy konstruktywną krytyką a obrażaniem jest różnica. Zapraszam Pana w Pana okolicy powstało boisko do piłki siatkowej plażowej zachęcam do relaksu i wypoczynku proszę wybaczyć że nie postawiono ławeczek z oparciami. Co do Pana Lesława pisze Pan bezrobotny… Człowiek o osobowości bardzo ciekawej socjologicznie… naprawdę ciekawej?